Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Prezentácia Bienále ilustrácií Bratislava v Múzeu detskej knihy vo Varšave

Prezentácia Bienále ilustrácií Bratislava v Múzeu detskej knihy vo Varšave

5.1.2018

V Múzeu detskej knihy vo Varšave sa 4. januára 2018 uskutočnila vernisáž výstavy držiteľov ocenení v rámci 26. Bienále ilustrácií Bratislava (BIB), ktorú svojimi príhovormi otvorili riaditeľka múzea Ewa Gruda a riaditeľ Slovenského inštitútu vo Varšave Milan Novotný. Bienále sa koná každý nepárny rok pod záštitou UNESCO a Medzinárodnej únie pre detskú knihu s podporou Ministerstva kultúry SR, pričom jeho hlavným organizátorom je Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA v Bratislave. 

V oblasti výtvarného a ilustrátorského umenia pre deti bratislavské bienále patrí medzi najvýznamnejšie podujatia svojho druhu na svete. Od roku 1965 sa do súťaže zapojilo takmer 8-tisíc ilustrátorov zo 115 krajín, ktorí na BIB zaslali celkovo vyše 60-tisíc originálnych ilustrácií. V rámci 26. ročníka medzinárodná porota hodnotila 2 657 ilustrácií od 373 ilustrátorov z 52 krajín.

Prezentáciu výstavy v poľskej metropole (po priestoroch inštitútu a Múzea detskej knihy bude prezentovaná aj v jednej z varšavských knižníc ako aj počas jarného Varšavského knižného veľtrhu)  zabezpečuje Slovenský inštitút vo Varšave v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti BIBIANA v Bratislave a partnerskými poľskými inštitúciami.