Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Prezentácia SI Varšava v poľskom časopise Wasze Podróże

Prezentácia SI Varšava v poľskom časopise Wasze Podróże

10.10.2018 | Poľsko

Na základe spolupráce s redakciou poľského časopisu Wasze Podróże (Vaše cestovanie) je v októbrovom vydaní venovaná celá strana prezentácii Slovenského inštitútu vo Varšave pod názvom „Kúsok Slovenska v srdci Varšavy”. Poľský časopis je vydávaný vo Varšave a predáva sa v sieti kníhkupectiev a predajní tlačovín Empik v celom Poľsku.

 

Riaditeľ inštitútu Adrián Kromka v rozhovore čitateľov oboznamuje so zámermi, úlohami a aktivitami SI Varšava, ako aj s realizovanými projektmi ako sú napr. dlhodobá výstava Bardejov-svetové dedičstvo UNESCO, projekt Spoznajte slovenské mestá v spolupráci so Spolkom Slovákov v Poľsku, výstava Od Vyšehradu do Vyšehradu pri príležitosti predsedníctva SR vo V4. Čitatelia sú taktiež informovaní o aktivitách a programe inštitútu v najbližšom období, ako napr. o pripravovanej prehliadke filmov slovenskej kinematografie vo Varšave a česko-slovenskej kinematografie v Lubline, koncerte vo Filharmónií v Lodži pri príležitosti 25. výročia vzniku SR, prekladoch slovenskej literatúry, konferencii Slovensko v Československu 1918-1992 atď.

 

Súčasťou prezentácie je aj súťaž o Slovensku z oblasti našej histórie, kultúry a geografie, v ktorej čitatelia súťažia o hodnotné ceny a to o celodenné vstupenky do slovenského vodného parku Thermal Park Vrbov a vouchery do golfového areálu Black Stork vo Veľkej Lomnici. Ceny do súťaže zabezpečil riaditeľ SI Varšava Adrián Kromka.