Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Prezentácia súčasnej animovanej filmovej tvorby vo Varšave

Prezentácia súčasnej animovanej filmovej tvorby vo Varšave

27.10.2017 | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Poľsko

V Slovenskom inštitúte vo Varšave sa 19. októbra 2017 uskutočnilo stretnutie s režisérkou a animátorkou Joannou Kozuch, spojené s projekciu jej režijného debutu – krátkometrážnej animácie s „Fongopolis“.

Autorka tohto na Slovensku i v zahraničí oceňovaného animovaného filmu študovala na Akadémii výtvarných umení v Poznani, svoje doktorandské štúdium však absolvovala na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave, kde v súčasnosti prednáša na Katedre animovanej tvorby. Podujatie v inštitúte sa konalo pri príležitosti jej aktívnej účasti na prebiehajúcom Varšavskom filmovom festivale, kde spolu s manželom, slovenským scenáristom a režisérom Borisom Šimom, prezentovali svoj spoločný film „39 týždňov, 6 dní“.

Vo Varšave mal uvedený film svoju zahraničnú premiéru a na prestížnom festivale bol premietaný v rámci medzinárodnej súťaže v silne obsadenej kategórii  krátkych filmov. Počas diskusie s účastníkmi stretnutia v Slovenskom inštitúte vo Varšave J. Kozuch i B. Šíma predstavili svoju doterajšiu individuálnu i spoločnú umeleckú tvorbu ako aj tvorivé plány do budúcnosti.