Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Slávnostné ukončenie kurzov slovenského jazyka v SI Varšava

Slávnostné ukončenie kurzov slovenského jazyka v SI Varšava

15.6.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Poľsko

V Slovenskom inštitúte vo Varšave sa 12. júna 2018 uskutočnilo slávnostné ukončenie celoročných kurzov slovenského jazyka. Aj v tomto „školskom roku 2017/2018“ boli účastníci dlhodobých kurzov rozdelení do troch skupín podľa stupňa ovládania slovenčiny - pre začiatočníkov, stredne pokročilých a pokročilých. Okrem výučby jazyka mali účastníci kurzov počas 8 mesiacov možnosť zoznamovať sa so slovenskou kultúrou, kinematografiou, výtvarným umením i hudbou a využívať knižničný fond inštitútu. 

Riaditeľ Slovenského inštitútu vo Varšave Adrián Kromka v príhovore k úspešným absolventom vyjadril presvedčenie, že si počas kurzov nielen zdokonalili svoje jazykové schopnosti, ale si aj rozšírili vedomosti o množstvo nových informácií o slovenskej kultúre, histórii i súčasnosti. Súčasťou podujatia pre absolventov bola aj vedomostná súťaž o Slovensku, ktorú pripravil SI Varšava v spolupráci s lektorkou slovenského jazyka na Varšavskej univerzite Martinou Ivanovou. Súťaž bola zameraná na vedomosti absolventov o slovenskej histórií, geografii, osobnostiach a významných tohtoročných výročiach. Pre víťazov boli pripravené hodnotné ceny ako napr. rodinné vstupenky na Ľubovniansky hrad, celodenné vstupenky do vodného parku AquaCity Poprad, knižné publikácie atď. 

Do dlhodobých kurzov slovenského jazyka v Slovenskom inštitúte vo Varšave sa každoročne zapája približne 40 až 50 osôb, pričom prevažná väčšina tohtoročných absolventov už teraz potvrdila svoj záujem pokračovať v zdokonaľovaní svojej slovenčiny v ďalšom ročníku kurzov, ktorý sa začne koncom septembra tohto roku.