Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Na Vienna Fashion Week zaujali aj slovenskí módni návrhári

Na Vienna Fashion Week zaujali aj slovenskí módni návrhári

11.9.2015

V priestoroch viedenského MuseumsQuartier sa od 8. do13. septembra 2015 koná Medzinárodný festival módy, na ktorom sa už po tretí rok zúčastňujú slovenskí módni návrhári združení v Slovak Fashion Council za finančnej podpory Slovenského inštitútu vo Viedni.

Tento rok bolo súčasťou Vienna Fashion Week takmer 70 módnych prehliadok od tvorcov z celej Európy. Medzi známymi značkami sa pomaly darí presadzovať aj mladým módnym tvorcom, ktorí využívajú tmožnosti predstaviť svoje nové kolekcie.

V rámci festivalu módy Slovensko prezentovali Richard Rozbora / 8.9./, Buffet Clothing /9.9/ a We are not sisters / 9.9./

Obe podujatia sledovalo viac ako 2-tisíc divákov v rozsiahlej prehliadkovej sále. Naši návrhári predviedli aktuálne kolekcie jeseň/zima a za účasti množstva médií a mladých divákov prezentovali odevnú kultúru mladých Slovákov.

Obe prehliadky sa stretli s veľkými sympatiami publika. Okrem rakúskych záujemcov a médii boli prítomní aj mladí módni blogeri zo Slovenska a novinári slovenských lifestylových časopisov.