Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Hudobný festival „Waves Festival“ vo Viedni so Slovenskom ako hostiteľskou krajinou

Hudobný festival „Waves Festival“ vo Viedni so Slovenskom ako hostiteľskou krajinou

5.10.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Rakúsko

V rámci Medzinárodného festivalu hudobného priemyslu vo Viedni sa od 27. - 29. septembra konalo množstvo koncertov, workshopov, prednášok a networking za účasti desiatok krajín celého sveta. Festival sa konal už po ôsmykrát a tento rok bola hostiteľskou krajinou Slovensko v spolupráci s Portugalskom.

 

Festival prebiehal vo Viedenskom WUK, čo je komplex industriálnych a alternatívnych priestorov v centre mesta. Slávnostné otvorenie sa konalo v hlavnej kongresovej sále za účasti predstaviteľov kultúrnych oddelení magistrátu 9. viedenského obvodu, šéfov WUK-u, predstaviteľov magistrátu mesta Viedeň, zástupcov Portugalskej ambasády a Slovenského inštitútu vo Viedni.

 

Na otvorení sa zúčastnili stovky hostí. S príhovormi vystúpili riaditeľka odboru kultúry 9. viedenského obvodu Saya Ahmad, zástupca veľvyslanca Portugalskej ambasády vo Viedni Nuno Saraiva, riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni Alena Heribanová a riaditeľ festivalu Thomas Heher.

 

Za slovenskú stranu sa na otvorení zúčastnili aj predstavitelia SOZA, riaditeľ Umeleckej agentúry Lala Alexander Čerevka a interpreti zo Slovenska. Na otváracom večeri mala koncert mladá talentovaná speváčka Andrea Bučko a akustický virtuóz Alapastel. Na ostatných festivalových dňoch vystúpili za Slovensko aj Papyllon, Says, Stroon, Bulp a Isama Zing.

 

Podujatie sa nieslo v alternatívnom modernom duchu hudobníckej komunity, ktorá práve na takýchto miestach nadväzuje cenné kontakty a možnosti medzinárodnej spolupráce.