Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Koncert „Musik zwischen Glauben und Nostalgie“ s Medzinárodným mládežníckym orchestrom v Grafeneggu

Koncert „Musik zwischen Glauben und Nostalgie“ s Medzinárodným mládežníckym orchestrom v Grafeneggu

1.7.2018

V rámci Medzinárodného hudobného festivalu Grafenegg sa 1. júla konal koncert „Hudba medzi vierou a nostalgiou“ s Medzinárodným mládežníckym orchestrom Grafenegg Academy Orchestra novej Grafenegg Akadémie, orchestru mladých talentovaných hudobníkov, medzi ktorými sú aj slovenskí hráči.

 

Orchester vznikol tento rok a jeho koncert je prvým z nového cyklu, ktorý festival pripravil v záujme propagácie talentov. Pod vedením dirigenta Leona Botsteina pripravili program zložený z diel Maxa Regera Requeim for Soli, Richarda Straussa Die Tageszeiten a Karola Szymanowskeho Stabat Mater. Hlavnou sólistkou večera bola uvedená slovenská sopranistka Lubica Orgonášova, ktorá v poslednej chvíli musela pre chorobu odriecť účasť. 

 

Koncertu predchádzalo stretnutie so svetoznámym barytonistom Thomasom Hampsonom, ktorý pre mladých hudobníkov vedie workshopy a odborné kurzy.

 

Festival Grafenegg je jedným z najprestížnejších hudobných letných festivalov v EÚ. Je veľkou príležitosťou pre našich mladých hudobníkov účinkovať a pripravovať sa v rámci podujatí festivalu na svoju hudobnú  kariéru.