Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Tlačová konferencia k Bratislavským jazzovým dňom 2018 vo Viedni

Tlačová konferencia k Bratislavským jazzovým dňom 2018 vo Viedni

9.10.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Rakúsko

Už po šiesty raz sa v rámci propagácie najväčšieho jazzového sviatku na Slovensku, Bratislavských jazzových dní, konala 8. októbra 2018 na Slovenskom inštitúte vo Viedni tlačová konferencia. 

 

Aj vďaka pravidelným tlačovým konferenciám vo Viedni sa v bratislavskej  Inchebe, dejisku koncertov Bratislavských jazzových dní, zvyšuje návštevnosť rakúskych hostí.

 

Tlačovú konferenciu otvorila riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni Alena Heribanová privítaním rakúskych novinárov z printových a internetových médií a prezidenta festivalu a umeleckého šéfa Petra Lipu a zástupcu organizátorskej agentúry Rock Pop SK Pavla Hammela. Peter Lipa priblížil podrobne program tohtoročných Bratislavských jazzových dní, kde nebudú opäť chýbať svetoznáme telesá ako napr. The Manhattan Transfer. Peter Lipa oslávi svoje tohtoročné jubileum samostatným koncertom a na hlavné pódium festivalu sa tak vráti po 15 rokoch. Pavol Hammel sa zameral skôr na organizáciu festivalu, možnosti dopravy do Bratislavy, lístkov, prípadne aj ubytovania.

 

Na záver tlačovej konferencie zaspieval Peter Lipa v sprievode svojho syna Petra Lipu ml. zopár piesní. O občerstvenie sa postaralo Slovenské zastúpenie turizmu vo Viedni a jeho zástupkyňa Marta Kučerová.