1. Domov
  2. Aktuálne
  3. Aktivity vedenia ministerstva

Aktivity vedenia ministerstva


Aktuálne

21.02.2024 Švajčiarsko

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok prijal 21. februára 2024 v Bratislave veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie na Slovensku Petra Nelsona. Stretnutie potvrdilo vysokú úroveň bilaterálnych vzťahov a snahu o ďalšie posilňovanie vzájomnej spolupráce v politickej, ako aj ekonomickej oblasti.

21.02.2024 India

Slovenská delegácia otvorila prvý deň pracovnej cesty v Indii (21.2.2024) rokovaniami na špecializovanom ekonomickom fóre CII India – Europe Business and Sustainability Conclave, ktoré organizuje pred hlavnou konferenciou Raisina Dialogue Konfederácia indického priemyslu. Na podujatí aktívne vystúpil a diskutoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár spolu so štátnym tajomníkom Rastislavom Chovancom.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok zastupoval Slovensko na rokovaní lídrov európskych diplomacií aj dnes (20. februára 2024). V Bruseli sa zúčastnil na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti Európskej únie.

20.02.2024

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa 19. februára 2024 zúčastnil v Bruseli na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci (FAC). Hlavnými témami rokovania ministeriek a ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ bola situácia na Blízkom východe, vývoj na Ukrajine a v africkom regióne Sahel.

17.02.2024

Slovenskú republiku zastupoval na tohtoročnej Mníchovskej bezpečnostnej konferencii v Mníchove štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Marek Eštok. Počas dvojdňového pracovného programu (16. – 17. februára 2024) sa zúčastnil na jednotlivých diskusiách a absolvoval bilaterálne stretnutia so zahraničnými partnermi.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa zúčastňuje na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (16. - 17. februára 2024). V rámci dvojdňového pracovného programu dnes (16. februára 2024) rokoval s námestníkom pre európske a eurázijské záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických Jamesom O´Brienom. Stretnutie sa konalo v rámci pravidelných kontaktov slovenských a amerických predstaviteľov.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec prijal 15. februára 2024 na rezorte diplomacie Nigela Bakera, veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku. Témou stretnutia boli slovensko-britské vzťahy s dôrazom na ich ekonomický rozmer a taktiež situácia na Ukrajine.

15.02.2024

Vyšehradská skupina si 15. februára 2024 pripomína 33. výročia založenia. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár zdôraznil pri tejto príležitosti potrebu aktívnejšej spolupráce v jednej z významných regionálnych skupín európskeho kontinentu.

13.02.2024 Japonsko

Štátny tajomník zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok prijal 13. februára 2024 v Bratislave veľvyslanca Japonska Yasuhira Kawakamiho. Obaja partneri vyjadrili záujem o pokračovanie v intenzívnom politickom dialógu v rámci potvrdenia pozitívnej dynamiky a významu slovensko-japonských vzťahov.

12.02.2024

Slovenský minister zahraničných vecí Juraj Blanár privítal 12. februára 2024 troch mladých zahraničných diplomatov zastupujúcich Francúzsko, Litvu a Európsku komisiu. Spolu s ďalšími tromi kolegami zo Slovenska sa zúčastňujú 24. ročníka Európskeho diplomatického programu Európskej služby pre vonkajšiu činnosť.