Firemný deň pre ekonomických diplomatov zameraný na potravinársky priemysel

Vypublikované  05.04.2022

V poradí štvrtý Firemný deň so zameraním na potravinársky priemysel sa uskutočnil 5. apríla 2022.  Veľvyslancom a ekonomickým diplomatom zo 60 krajín sveta sa predstavili mladé slovenské firmy Slowlandia, Good Night Drink, Max Sport a Mana Roots

Ide o firmy, ktoré už prvé exportné úspechy majú za sebou a ich úspešné príbehy vznikli vďaka ich jedinečným nápadom a invenciám.

 

Spoločnosť Slowlandia sa stala v r. 2021 dokonca medzinárodne najoceňovanejšou slovenskou potravinárskou firmou v histórii Slovenska. Firma vyrába podľa vlastných receptov  prémiové orieškovo-čokoládové nátierky.

 

Spoločnosť Good Night Drink vyvinula z prírodných surovín nápoj, ktorý má pomôcť užívateľovi zaspať. Svoje portfólio rozširuje postupne o nové produkty.

 

Firma Max Sport  sa stala známou výrobou exkluzívnych proteínových tyčiniek a produktov, za ktoré získala viaceré medzinárodné ocenenia. Vo výrobkoch využíva zdravšie suroviny, prospešné ingrediencie a na spracovanie aplikuje alternatívne výrobné procesy.

 

Jedinečnosť štvrtej predstavenej firmy Mana Roots spočíva vo výrobe remeselne vyrábaných limonád z prírodných surovín, bez pridávania  sirupov, koncentrátov, aróm, extraktov. 

 

Pre zníženie dlhodobo negatívnej obchodnej bilancie v segmente potravín a nápojov je nutné mať na Slovensku inovatívne firmy, ktoré sa dokážu s výnimočnosťou a kvalitou potraviny resp. nápoja presadiť aj na európskom trhu a na trhoch tretích krajín. K takým patria aj predstavené firmy.

 

Cieľom mesačne organizovaných Firemných dní je podpora a pomoc slovenským firmám pri etablovaní sa alebo rozširovaní svojich exportných a investičných aktivít na zahraničných trhoch.

Vypublikované  05.04.2022