Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Slávnostná recepcia pri príležitosti 25. výročia vzniku SR

Slávnostná recepcia pri príležitosti 25. výročia vzniku SR

25.1.2018 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia

V reprezentačných priestoroch Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Sofii sa 24. januára 2018 uskutočnila recepcia pri príležitosti 25. výročia vzniku SR, ako aj 25 rokov nadviazania diplomatických stykov s Bulharskou republikou ZÚ Sofia sa. V priestoroch veľvyslanectva bola zároveň prezentovaná výstava „Did you know? This is Slovakia".


V úvode recepcie 40-členný mládežnícky zbor Národnej hudobnej akadémie v Sofii (najlepšia v Bulharsku, vyše 100-ročná história) zaspieval štátne hymny Slovenska a Bulharska, čo znásobilo slávnostnú atmosféru podujatia. Prezident Bulharskej republiky Rumen Radev zaslal ZÚ pozdravný list, v ktorom vysoko ocenil aktívnu spoluprácu našich krajín, založenej na hlbokých historických vzťahoch medzi našimi národmi. Veľvyslanec Korček v príhovore vyzdvihol vysokú úroveň bilaterálnych vzťahov, ktoré sa rozvíjajú v priateľskej atmosfére. Ocenil dosiahnuté výsledky a vyjadril nádej na ďalšie prehlbovanie vzájomne výhodnej spolupráce s dôrazom na nové technológie, vedu, výskum a inovácie.


V rámci spoločenského podniku bolo doc. Veličkovi Panajatovovi, gestorovi slovenského jazyka na Fakulte slovanských filológií Sofijskej univerzity sv. Klimenta Ochridskéhopri príležitosti 25. výročia vzniku SR odovzdané ocenenie ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčáka za mimoriadne zásluhy o rozvoj priateľských vzťahov so SR.


Na podujatí sa zúčastnili zástupcovia parlamentu, Kancelárie prezidenta, ministerstiev zahraničných vecí, vnútra, hospodárstva, financií, energetiky, školstva, zdravotníctva, pôdohospodárstva, cestovného ruchu a kultúry, hlavného mesta, kolegovia z diplomatického zboru, predstavitelia hospodárskeho života, podnikateľských kruhov, ako aj zástupcovia kultúrnych inštitúcií, univerzít v Sofii a Velikom Tarnove a krajanskej komunity.

Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský
Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský Recepcia. Foto: Eduard Majerský