Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Veľvyslanec M. Korček odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Bulharskej republiky R. Radevovi

Veľvyslanec M. Korček odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Bulharskej republiky R. Radevovi

15.11.2017 | Aktivity veľvyslancov | Poverovacie listiny

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Bulharskej republike Manuel Korček odovzdal 13. novembra 2017 poverovacie listiny do rúk prezidenta Bulharskej republiky Rumena Radeva.


V krátkom rozhovore bola potvrdená dobrá úroveň vzájomnej spolupráce, blízkosť priorít a záujmov SR a Bulharska, ako v rámci politík EÚ, tak aj na úrovni medzinárodných organizácií a svetovej politiky. Prezident BG ocenil a poďakoval za podporu SR vo viacerých oblastiach - vojenská spolupráca, riešenie migračnej otázky, ochrana hraníc, Schengen, potravinová politika. Vyjadril presvedčenie, že nadchádzajúca návšteva v SR (predbežne plánovaná v marci 2018) bude ďalším impulzom na prehĺbenie a rozšírenie vzájomne výhodnej spolupráce. Veľvyslanec zároveň stručne informoval o plánoch činnosti veľvyslanectva v nadchádzajúcom období a potvrdil pripravenosť naďalej rozvíjať slovensko-bulharské bilaterálne vzťahy vo všetkých oblastiach, s dôrazom na ekonomickú dimenziu.

Veľvyslanec M. Korček odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Bulharskej republiky R. Radevovi. © Valentin Nikolov Veľvyslanec M. Korček odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Bulharskej republiky R. Radevovi. © Valentin Nikolov Veľvyslanec M. Korček odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Bulharskej republiky R. Radevovi. © Valentin Nikolov Veľvyslanec M. Korček odovzdal poverovacie listiny prezidentovi Bulharskej republiky R. Radevovi. © Valentin Nikolov