Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Facebook otvoril svoju prvú pobočku v hlavnom meste Taipei

Facebook otvoril svoju prvú pobočku v hlavnom meste Taipei

25.7.2019 | Kultúrna diplomacia | Taiwan

V stredu (24. júla 2019) zorganizovala novootvorená pobočka Facebooku na Taiwane seminár pre zahraničné úrady sídliace v krajine s názvom Digitálna diplomacia na Facebooku. Počas seminára vystúpili viacerí odborníci ako Aurora Li, ktorá pôsobí vo Washingtone D.C. a vo Facebooku sa zaoberá práve politickými a vládnymi témami, ale taktiež vystúpila hovorkyňa amerického inštitútu Amanda Mansour a iní. Ako uviedla Aurora Li „Žijeme v neustále meniacom sa prostredí. Na Facebooku listujeme medzi svadbami, novorodencami, fotkami známych z dovolenky. Medzi takýmto obsahom nemá zdieľanie linku na politické vyhlásenia miesto. Takéto informácie už nikoho nezaujímajú a preto treba robiť veci autenticky a zaujímavo, aby zapadal medzi listovaný obsah. Aj keď z pozície štátnych inštitúcii to môže byť o niečo ťažšie, treba si nájsť cestu ako na to.“

 

Počas seminára informovali prednášajúci o aktuálnych trendoch a výzvach na sociálnych sieťach. Mobilné telefóny sú jedným z najpoužívanejších zariadení, kde sa ľudia sociálnym sieťam v dnešnej dobe venujú (až 90 percent) a tým treba prispôsobovať aj obsah. Užívatelia sociálnych sietí  sa chodia na sociálne siete predovšetkým odreagovať a preto aj napriek vážnosti inštitúcii musí byť obsah prispôsobovaný tomuto trendu v podobe zaujímavých krátkych videí, fotografií a pod. Po sérii viacerých vystúpení nasledovala otvorená diskusia, kde sa zúčastnení bližšie venovali odprezentovaným témam.

 

Na seminári sa zúčastnili aj zamestnanci Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu, pre ktorých bol seminár veľkým prínosom. SEKÚ Taipei bude postupne implementovať poznatky a rady v komunikácii na sociálnych sieťach úradu.