Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Na festival v Yilane prišiel prezentovať slovenskú kultúru folklórny súbor Lúčka

Na festival v Yilane prišiel prezentovať slovenskú kultúru folklórny súbor Lúčka

22.7.2019 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Odbor kultúrnej diplomacie

Na medzinárodnom detskom folklórnom festivale v Yilane, ktorý je navštevovaný predovšetkým rodinami s deťmi počas prázdninových dní, zastupujú tento rok Slovenskú republiku až dve slovenské skupiny. Detský folklórny súbor Lúčka z Bratislavy pricestoval na Taiwan v utorok (16. júla) a nahradil tak na festivale Bratislavský chlapčenský zbor, ktorý sa presunul do západnej časti Taiwanu, kde navštívili oblasti ako Sun Moon Lake, Taichung a iné.

 

Detský folklórny súbor (DFS) Lúčka pricestoval v zložení 30 účastníkov, z čoho  prostredníctvom 21 tanečníkov a 3 muzikantov predstavili taiwanskej verejnosti slovenskú hudbu a tance predovšetkým z oblastí Liptova, Záhoria, Horehronia a Terchovej. Tanečnou formou sa súbor snaží zachovať piesne, tance a ľudové zvyky z týchto regiónov pre ďalšie generácie a predstaviť ich vrámci vystúpení v zahraničí. V sobotu (20. júla) predstavil súbor publiku nie len svoje tanečné prvky, ale priamo sa s publikom zblížil. DFS Lúčka učil nie len deti, ale aj dospelých základné kroky slovenského tanca a tak im priblížil slovenskú kultúru ešte viac.

 

Na festival v Yilane prišli DFS Lúčka podporiť aj zamestnanci Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu v Taipei a popriali im, aby prinášali toľko energie a úspešnej prezentácie Slovenska nielen na Taiwan, ale do celého sveta.

 

DFS Lúčka bol založený v roku 1985 v bratislavskej Petržalke. Odvtedy vychoval vyše 500 detí, ktoré sa neskôr presadili aj vo vysokoškolských a profesionálnych folklórnych súboroch.

Z vystúpenia DFS Lúčka na festivale v Yilane. Z vystúpenia DFS Lúčka na festivale v Yilane. Slovenské tance zaujali nejedného diváka. Slovenské tance zaujali nejedného diváka. Z vystúpenia. Z vystúpenia.
Z vystúpenia. Z vystúpenia. DFS Lúčka učila publikum slovenský tanec. DFS Lúčka učila publikum slovenský tanec. Do programu sa zapojili deti aj dospelí. Do programu sa zapojili deti aj dospelí.
O DFS Lúčka bol veľký záujem aj po vystúpení. O DFS Lúčka bol veľký záujem aj po vystúpení.