Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu

2-11-33, Moto-Azabu, Minato-ku, 106-0046, Tokyo, Japonsko
Mapka polohy
Tel.: +81 334512200
Fax: +81 334512244
Mobil: +81 9096892000 (pohotovostný mobil)
Email: emb.tokyo@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 06.07.2017
  Slovenskí športovci by sa na letnú olympiádu 2020 v Tokiu mohli pripravovať v japonskom meste Gifu. Potvrdil to dnes (6. júla) na stretnutí s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom primátor tohto japonského mesta Shigemitsu Hosoe. Nápad sa zrodil na základe programu japonskej vlády "Host Town Initiative“, v rámci ktorého mesto Gifu ponúklo svoje športoviská na prípravné sústredenia pre slovenských športovcov (atletika, kanoistika, streľba, stolný tenis, lukostreľba, plávanie, vzpieranie, triatlon, horská cyklistika a gymnastika) pred letnými olympijskými hrami v Tokiu v roku 2020.
 • 04.07.2017
  V súčasnej situácii, keď je svet stále globalizovanejší, a bezpečnostné prostredie komplikovanejšie, sa čoraz väčšmi žiada koordinované medzinárodné úsilie o riešenie problémov, predovšetkým na pôde Organizácie Spojených národov. Japonsko je v tomto smere aktívnym členom medzinárodného spoločenstva a spoluprácu s ním je potrebné ďalej intenzívne rozvíjať. Zhodli sa na tom dnes (4. júla) minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák a japonský premiér Šinzo Abe počas rokovaní v Tokiu. Oficiálna návšteva ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Japonsku sa uskutočňuje na pozvanie japonskej vlády v kontexte zvolenia M. Lajčáka do funkcie predsedu 72. VZ OSN.
 • 23.06.2017
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (23. júla) stretol na pôde rezortu diplomacie s veľvyslancom Japonska v Slovenskej republike Junom Shimmim. V rozhovore minister informoval veľvyslanca o prioritách, ktoré si stanovil do nasledujúceho obdobia, keď bude zastávať funkciu predsedu 72. VZ OSN a diskutoval aj o spolupráci s Japonskom na pôde Valného zhromaždenia.
 • 23.05.2017
  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok uskutočnil v dňoch 22. - 24. mája 2017 pracovnú návštevu Japonska, ktorú začal stretnutím s parlamentným námestníkom ministra zahraničných vecí Japonska Motomem Takisawom. Rokovanie potvrdilo existenciu bilaterálnych vzťahov na vysokej úrovni, záujem o zintenzívnenie obchodnej spolupráce a podporu priamych investícii, ako aj posilnenie strategickej spolupráce medzi EÚ a Japonskom, ktoré mimoriadne pozorne sleduje dianie okolo odchodu Spojené kráľovstva z EÚ.
Viac