Home - vieden

  1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni

Viedeň - miestny čas:

Viedeň, ilustračná fotografia.


Často hľadané:   COVID-19   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká


Neprehliadnite

Voľba poštou

Ak sa v čase septembrových volieb nebudete nachádzať na Slovensku, voliť môžete aj poštou zo zahraničia. Podmienkou je štátne občianstvo SR, dosiahnutie 18 rokov veku ku dňu konania volieb, občiansky preukaz alebo slovenský cestovný pas.

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Upozornenie pred cestou

Zastupiteľský úrad SR vo Viedni upozorňuje, že od 2. mája 2023 je pre územie Rakúska vyhlásená tretia protestná vlna klimatických aktivistov zduženia Poslednej generácie.

Oznamy

Vybavovanie telefonických dopytov a cestovné odporúčania

Vybavovanie telefonických dopytov a cestovné odporúčania 

Prosíme o pochopenie, že telefonické dopyty vybavuje konzulárne oddelenie veľvyslanectva SR vo Viedni priebežne, avšak v závislosti od aktuálnych personálnych kapacít. Snažíme sa všetky relevantné informácie poskytovať detailne a vždy aktuálne hlavne prostredníctvom webovej stránky.

Výklad a aplikácia cestovných nariadení

Platné opatrenia pre územie SR sú uvedené na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR. Otázky k výkladu a uplatňovaniu týchto nariadení na území SR, vrátane aktuálnych podmienok vstupu do SR a prípadného výkonu hraničných kontrol, smerujte prosím na Úrad verejného zdravotníctva SR, ktorý príslušné vyhlášky vydáva. Zastupiteľské úrady SR v zahraničí nemajú v danom kontexte oprávnenie podávať záväzný výklad. 

Kontakty na honorárne konzuláty v Rakúsku

Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín, apostil
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Pobyt cudzinca
Doklady potrebné k vybaveniu pobytu
Výpis z registra
Požiadajte o výpis z registra trestov

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

07.09.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský uskutočnil vo štvrtok, 7. septembra 2023, telefonický rozhovor so spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom. Témou rozhovoru bol vývoj v súvislosti nelegálnou migráciou v regióne a faktory, ktoré negatívne prispievajú k súčasnej situácii.

05.09.2023

Veľvyslanectvo SR vo Viedni pozýva slovenskú podnikateľskú verejnosť na Kooperačnú burzu s rakúskymi obchodnými agentmi, ktorá sa uskutoční 24. októbra 2023 v Bratislave.

18.07.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 18. júla 2023 v Prezidentskom paláci odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom a novej veľvyslankyni Slovenskej republiky v zahraničí.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré ministerstvo organizuje v zahraničí.

Back To Top