1. Domov
  2. News

Od 12. mája 2023 nie je potrebné pri cestovaní do Spojených štátov amerických predkladať doklad o očkovaní proti COVID-19.

28.04.2023

Ak občan SR požiadal o vydanie cestovného pasu medzi 11. novembrom 2022 a 30. januárom 2023, mohol byť z dôvodu technickej chyby na strane výrobcu jeho cestovný pas vyrobený s odchýlkou zápisu údajov v čipe....

V stredu 26. apríla 2023 sa na Zastupiteľskom úrade SR vo Washingtone vo večerných hodinách uskutočnil hudobný koncert ukrajinskej skupiny - dua „Gerdan“ so slovenskými koreňmi.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa 11. apríla 2023 v Bratislave stretol s námestníčkou ministerstva zahraničných vecí USA pre civilnú bezpečnosť, demokraciu a ľudské práva Uzrou Zeyovou, s ktorou diskutovali o stave demokracie vo svete a v našom regióne.

Na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky sa v pondelok 27. marca 2023 uskutočnil XXI. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Podujatie, tradične organizované Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku (SFPA) v partnerstve s rezortom diplomacie, predstavuje každoročný významný príspevok do verejnej diskusie o zahraničnej a európskej politike na Slovensku. Tohtoročná konferencia sa okrem hodnotenia uplynulého roka zamerala aj na tridsať rokov pôsobenia slovenskej diplomacie.

Na Zastupiteľskom úrade vo Washingtone sa v piatok 24. februára 2023 vo večerných hodinách uskutočnil hudobný koncert slovenskej jazzovej speváčky Ester Wiesnerovej v rámci jej debutového albumu „Blue Journal“ (Modrý zápisník).