1. Domov
  2. News

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa zúčastňuje na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (16. - 17. februára 2024). V rámci dvojdňového pracovného programu dnes (16. februára 2024) rokoval s námestníkom pre európske a eurázijské záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických Jamesom O´Brienom. Stretnutie sa konalo v rámci pravidelných kontaktov slovenských a amerických predstaviteľov.

Fórum sa uskutočnilo počas pracovnej návštevy prezidentky SR Zuzany Čaputovej v USA (2. februára 2024) za podpory Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO).

12.01.2024

Prvé kolo volieb prezidenta SR sa uskutoční v sobotu 23. marca 2024. Prípadné druhé kolo volieb sa bude konať v sobotu 6. apríla 2024. Vo voľbách prezidenta je možné hlasovať výlučne vo volebnej miestnosti na území Slovenskej republiky. Hlasovanie zo zahraničia nie je možné.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Washingtone, D. C. informuje občanov o konzulárnom výjazdovom dni, ktorý sa uskutoční 29. januára 2024 v San Franciscu, CA.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok absolvoval 21. novembra 2023 v Bratislave sériu bilaterálnych rokovaní s veľvyslankyňami a veľvyslancami. Postupne rokoval s veľvyslankyňou Španielskeho kráľovstva Loreou Arribalzaga Ceballosovou, veľvyslankyňou Estónska Merle Pajulovou a americkým veľvyslancom Gautamom Ranom.