1. Domov
  2. News

Od 8. novembra je umožnené do Spojených štátov amerických letecky cestovať všetkým osobám, ktoré sú plne zaočkované proti COVID-19.

Osoby, ktoré navštívili po 1. marci 2011 Irak, Severnú Kóreu, Sýriu, Irán, Sudán, Líbyu, Somálsko alebo Jemen, alebo od roku 2021 Kubu, alebo sú štátnym občanom Iraku, Sýrie, Severnej Kórei alebo Sudánu, nemôžu cestovať do Spojených štátov amerických v rámci Visa Waiver Program (cestovná autorizácia ESTA), ale je potrebné požiadať o udelenie víza na zastupiteľskom úrade Spojených štátov amerických v krajiny ich pobytu.

Podľa informácií amerického Národného centra pre hurikány a aktuálnej predpovede hurikán Ian zasiahne vo štvrtok (29. septembra 2022) v ranných hodinách štát Florida s predpokladanou silou vetra viac ako 110 míľ za hodinu (180 km/h).

Séria bilaterálnych stretnutí a rokovaní pokračovala aj tretí deň návštevy New Yorku, kde minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pricestoval v delegácii prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov.

Podľa informácií amerického Národného centra pre hurikány a aktuálnej predpovede tropická búrka Fiona zasiahne v nedeľu (18.09.2022) ostrov Portoriko ako hurikán nateraz neurčenej kategórie.

Na pôde veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Washingtone sa 8. septembra 2022 uskutočnila štátna recepcia z príležitosti pripomenutia 30. výročia Ústavy SR a dňa ozbrojených síl SR.