1. Domov
  2. News

Od 8. novembra je umožnené do Spojených štátov amerických letecky cestovať všetkým osobám, ktoré sú plne zaočkované proti COVID-19.

Podľa informácií amerického Národného centra pre hurikány a aktuálnej predpovede hurikán Ian zasiahne vo štvrtok (29. septembra 2022) v ranných hodinách štát Florida s predpokladanou silou vetra viac ako 110 míľ za hodinu (180 km/h).

Séria bilaterálnych stretnutí a rokovaní pokračovala aj tretí deň návštevy New Yorku, kde minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pricestoval v delegácii prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov.

Podľa informácií amerického Národného centra pre hurikány a aktuálnej predpovede tropická búrka Fiona zasiahne v nedeľu (18.09.2022) ostrov Portoriko ako hurikán nateraz neurčenej kategórie.

Na pôde veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Washingtone sa 8. septembra 2022 uskutočnila štátna recepcia z príležitosti pripomenutia 30. výročia Ústavy SR a dňa ozbrojených síl SR.

V sobotu 14. mája 2022 sa po dvoch pandemických rokoch na pôde Zastupiteľského úradu SR vo Washingtone opätovne uskutočnil deň otvorených dverí, tzv. EU Open House, počas ktorého sa verejnosti sprístupnili priestory všetkých zastupiteľských úradov členských krajín EÚ, okrem Malty.