1. Domov
  2. News

Od 12. júna 2022 nie je potrebné na vstup na územie Spojených štátov amerických predložiť negatívny výsledok testu na COVID-19. Povinnosť byť zaočkovaný zostáva zachovaná....

V súvislosti s pokračujúcimi extrémnymi dažďovými zrážkami sužujúcimi najmä pobrežné časti štátu Kalifornia vyhlásil Guvernér G. Newsom stav núdze. V dôsledku pokračujúcich dažďových zrážok dochádza najmä k stále častejším lokálnym záplavám a zosuvom pôdy.

Americký úrad pre metrológiu (National Weather Service) varuje pred extrémnym zimným počasím na väčšine územia Spojených štátov, najmä na severe a na východe krajiny.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer sa v utorok, 29. novembra 2022, na okraj zasadnutia ministrov zahraničných vecí členských štátov Severoatlantickej aliancie (NATO) v Bukurešti, stretol so svojím americkým partnerom, ministrom zahraničných vecí USA Antonym Blinkenom.

Americký úrad pre geologický prieskum (U. S. Geological Survey) vydal v pondelok 28. novembra varovanie pred erupciami najväčšej aktívnej sopky na svete, Mauna Loa na Veľkom ostrove, štát Havaj.

Zástupcovia vlád Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických uskutočnili včera (26. októbra 2022) rokovania v rámci 3. ročníka Strategického dialógu medzi SR a USA vo Washingtone, D.C. Séria bilaterálnych strategických dialógov bola spustená v roku 2020 a potvrdzuje silu a dôležitosť bilaterálnych vzťahov a vzájomnej spolupráce v rámci širokého spektra tém. Obe strany sa zhodli na potrebe ochraňovať demokratické hodnoty, právny štát, a ľudské práva - hodnoty, na ktorých je založené dlhodobé slovensko-americké partnerstvo.