Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Formation of the Slovak American Business and Innovation Council (SABIC)

Vznik Slovensko-americkej rady pre obchod a inovácie (SABIC)

6.5.2016 | Aktivity veľvyslancov | Ekonomické správy | Spojené štáty

Vo štvrtok 5. mája sa vo Washingtone uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie Slovensko-americkej rady pre obchod a inovácie (SABIC – Slovak American Business and Innovation Council). Jej vznik reflektuje rastúci dopyt po stálej platforme zameranej na obchod a inovácie zo strany amerických firiem na Slovensku a slovenských spoločností usilujúcich o vstup na americký trh. SABIC je spoločná iniciatíva slovenského veľvyslanectva, súkromného sektora a neziskového sektora. 

Medzi zakladajúcimi členmi sú niektorí z najúspešnejších predstaviteľov slovensko-americkej obchodnej spolupráce ako napr. ATT, Honeywell, Virtual Reality Media a ESET. Za výkonného riaditeľa organizácie bol zvolený bývalý veľvyslanec USA v SR Tod Sedgwick, predsedom predstavenstva je Rick Graber, podpredseda spoločnosti Honeywell pre globálne vzťahy na vládnej úrovni a bývalý veľvyslanec USA v ČR. 

Hlavnými cieľmi SABIC-u sú podpora obchodných a investičných aktivít, rozvoj slovenského start-up ekosystému prostredníctvom bilaterálnej spolupráce a zapájanie slovenských profesionálov v USA do tohto procesu. Zakladajúcim členom sa prostredníctvom videokonferencie prihovorili riaditeľ agentúry SARIO Róbert Šimončič a riaditel AmCham Slovakia Jake Slegers.

Predseda predstavenstva Rick Graber uviedol: „Vítame túto iniciatívu, ktorej cieľom je posilnenie vzťahov medzi SR a USA v oblasti obchodu a inovácií, osobitne vo vzťahu k nadchádzajúcemu predsedníctvu SR v Rade EÚ, kde je ambíciou Slovenska posunúť vpred práve agendu digitálneho trhu a inovácií.“

 

Viac informácií: 
Theodore Sedgwick, tel.: 1-202-744-4645, todsedgwick@gmail.com
Miroslav Ivan, tel.:1-202-615 84 64, Miroslav.Ivan@mzv.sk