Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Príležitosti verejného obstarávania v systéme OSN – podujatie v New Yorku pre firmy z EÚ

Príležitosti verejného obstarávania v systéme OSN – podujatie v New Yorku pre firmy z EÚ

16.1.2017 | Ekonomické správy | Obstarávanie medzinárodných organizácií | Spojené štáty

V dňoch 3. - 4. apríla 2017 sa v New Yorku uskutoční 14. ročník podujatia s názvom EU-UN Procurement Seminar. Organizuje ho nezisková organizácia European Procurement Forum, Inc. (www.eupf.org) a je určené firmám z členských krajín EÚ. Jeho cieľom je poskytnúť informácie o prístupe do verejného obstarávania v systéme Organizácie spojených národov (OSN), poradiť ako v ňom uspieť, umožniť osobné prezentovanie sa potenciálnych dodávateľov relevantným osobám z OSN a podporiť spoločné projekty firiem z rôznych krajín EÚ.

 

Keďže nákupy zo strany OSN predstavujú dobrú príležitosť pre firmy z celého sveta, avšak nie všetky o tom vedia a preto sa obstarávania nezúčastňujú, krajiny EÚ sa rozhodli vyplniť „informačnú medzeru“ a zorganizovať takýto seminár. Organizátori v rámci neho ponúkajú aj možnosť bilaterálnych stretnutí s predstaviteľmi útvarov verejného obstarávania OSN.

 

V prípade záujmu je potrebné o túto formu požiadať organizátorov vopred. Firmy, ktoré sa chcú podujatia zúčastniť, sa musia zaregistrovať na webstránke organizátorov (www.eupf.org), kde sa nachádzajú ďalšie podrobnosti. On-line registrácia je prístupná od 9. januára do 31. marca 2017, avšak registráciu na individuálne stretnutia firiem s predstaviteľmi OSN je potrebné stihnúť do 28. februára 2017. Vzhľadom na veľký záujem v uplynulých rokoch, organizátori odporúčajú zaregistrovať sa čím skôr. Z kapacitných dôvodov bude celkový počet firiem obmedzený.

 

Účasť na podujatí je spoplatnená. Pre prvých 30 prihlásených firiem (najneskôr však do 31. januára 2017) je účastnícky poplatok vo výške 875 USD/osobu, pričom organizátori poskytujú zľavu pre každého ďalšieho účastníka z rovnakej organizácie. Po tomto dátume bude poplatok za účasť vo výške 975 USD/osobu.

 

Podrobné informácie o podujatí sú na webstránke organizátorov. V prípade záujmu o účasť je možné kontaktovať organizátorov alebo ekonomického diplomata Veľvyslanectva Slovenskej republiky v USA, so sídlom v New Yorku (p. Peter Petian, E-mail: peter.petian@mzv.sk).