Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Slávnostné otvorenie Honorárneho konzulátu Slovenskej republiky v Lafayette, Louisiana, USA

Slávnostné otvorenie Honorárneho konzulátu Slovenskej republiky v Lafayette, Louisiana, USA

28.4.2018 | Honorárne konzuláty | Spojené štáty

Za účasti podpredsedu vlády SR László Solymosa a veľvyslanca SR v USA Petra Kmeca sa dnes (28. apríla) uskutočnila slávnostná ceremónia otvorenia Honorárneho konzulátu so sídlom v meste Lafayette s konzulárnou pôsobnosťou pre štát Louisiana.

 

Novo zriadený honorárny konzulát bude viesť honorárny konzul Zoltán Gombos, ktorý si počas slávnostnej ceremónie prevzal konzulský patent vystavený ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom. Súčasťou podujatia bola aj prezentácia veľvyslanca Kmeca o obchodnom a inovačnom potenciáli Slovenska pre skupinu vysokých predstaviteľov štátu Louisiana, mesta Lafayette a členov konzulárneho zboru akreditovaných pre štát Louisiana.

 

Ceremónii slávnostného otvorenia predchádzali stretnutia a rokovania predstaviteľov Slovenskej republiky s  vice-guvernérom štátu Louisiana Billy Nungesserom, ministrom obchodu štátu Louisiana Donom Piersonom a doyenom diplomatického zboru - honorárnym konzulom Islandu v štáte Louisiana Gregom Beuermanom, s ktorými boli posúdené možnosti rozvoja spolupráce Slovenska a štátu Louisiana v oblasti inovácií, poľnohospodárstva, ochrany životného prostredia, turizmu, inteligentných miest a start upov. Predstavitelia Slovenskej republiky mali taktiež možnosť oboznámiť sa s prevádzkou terminálu na prekládku skvapalneného plynu do námorných plavidiel v prístave Lake Charles. Terminál Magnolia LNG sa stáva významným dopravným uzlom umožňujúcim export skvapalneného plynu do celého sveta, vrátane európskych destinácií.

Stretnutie s ministrom hospodárstva štátu Louisiana Donom Piersonom Stretnutie s ministrom hospodárstva štátu Louisiana Donom Piersonom
Stretnutie s viceguvernérom Louisiana Billy Nungesserom Stretnutie s viceguvernérom Louisiana Billy Nungesserom Stretnutie so zástupcami terminálu Magnolia LNG Stretnutie so zástupcami terminálu Magnolia LNG