Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Slovakia Meets America in Washington

Slovakia Meets America vo Washingtone

22.2.2017 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Spojené štáty

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky vo Washingtone pripravil 17. februára 2017 prezentačné podujatie Slovakia Meets America - klavírny recitál amerického virtuóza Thomasa Pandolfiho a otvorenie výstavy slovenského výtvarníka Luka Braseho. Podujatie bolo čiastočne sponzorované organizáciou Washington International Piano Arts Council. 

 

Luka Brase patrí ku generácii mladých slovenských umelcov a jeho diela sú oceňované profesionálnou, aj laickou verejnosťou. Jeho diela boli predstavené v rámci devätnástich sólových výstav v Európe a v USA a sú považované za unikátne spojenie kresby a maľby, invenčnosti a emócií. V rámci výstavy predstavil koláže, kresby a olejomaľby inšpirované New Yorkom a mestami Európy.  

 

Americký klavirista Thomas Pandolfi je absolventom prestížnej Juilliard School a patrí medzi vyhľadávaných virtuózov. Spolupracuje s poprednými dirigentmi ako Piotr Gajewski, Dimitru Goia, Emil Seigbert, Mihail Agafita, Peter Schmelzer, okrem iných. Veľký dopyt je po jeho klavírnych adaptáciách hudby A. Lloyd Webbera, Georga Gerschwina a Leonarda Bernsteina. Diváci v preplnenej sále si mali možnosť vypočuť diela R. Addinsella, W.A. Mozarta, F. Chopina a L. Bernsteina. Podujatie malo veľký ohlas u amerického publika, ktoré ocenilo možnosť stretnutia s umelcami počas následnej recepcie, kde bola predstavená slovenská kuchyňa.