1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bukurešti

Bukurešť - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:   COVID-19   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká

Upozornenie pred cestou

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bukurešti informuje občanov, že ak im bola v Rumunsku uložená pokuta za nevyplnenie digitálneho formulára pre vstup do Rumunska (tzv. PLF) a túto pokutu aj zaplatili, môžu si s účinnosťou od 17. augusta 2022 po dobu 90 dní podať žiadosť o vrátenie zaplatenej sumy pokuty.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF
Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín, apostil
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

V rámci pripomenutia si 30. výročia prijatia Ústavy Slovenskej republiky Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bukurešti zorganizovalo dňa 6. septembra 2022 seminár pod názvom Miesto a postavenie Ústavy Slovenskej republiky pri budovaní demokracie a zvrchovanosti po roku 1989.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Bukurešti informuje občanov, že ak im bola v Rumunsku uložená pokuta za nevyplnenie digitálneho formulára pre vstup do Rumunska (tzv. PLF) a túto pokutu aj zaplatili, môžu si s účinnosťou od 17. augusta 2022 po dobu 90 dní podať žiadosť o vrátenie zaplatenej sumy pokuty.

V Rumunsku od 8. marca 2022 skončil stav pohotovosti a následne boli zrušené všetky protipandemické opatrenia proti šíreniu COVID-19 vrátane povinnej registrácie pri vstupe do krajiny a aj povinnosti nosenia ochranných rúšok.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.