1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Londýne

Londýn - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock

V piatok 1. marca 2024 budú do systému konzulárneho oddelenia Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Londýne pridané nové termíny na vybavovanie dokladov v mesiacoch marec, apríl, máj 2024.

​​​​​​​

​​​​​​​Konzulárne pracovisko veľvyslanectva bude 1. marca 2024 zatvorené.


Často hľadané:   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká


Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat domov ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Upozornenie pred cestou


Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
29. marec
Veľkonočný piatok
Veľvyslanectvo je zatvorené


Oznamy

Kontakty pre poskytovanie služieb

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Londýne

Konzulárne oddelenie - služby občanom

Adresa: 25 Kensington Palace Garden W8 4QY, Londýn

(dostupnosť 5 minút peši z Notting Hill Gate stanice metra, v blízkosti tiež verejné parkovisko Euro Car Park)

Tel. +44 2073136470 

Otázky týkajúce sa cestovania a služieb veľvyslanectva: cons.london@mzv.sk

Fax: +44 2073136481

 

 

Dôležité kontakty, úradné hodiny a oznamy konzulárneho oddelenia

Brexit - Preplatenie imigračného zdravotného poplatku (IHS) študentom EÚ v Spojenom kráľovstve

Od 1. januára 2022 budú môcť študenti EÚ študujúci prezenčne v Spojenom kráľovstve požiadať o preplatenie imigračného zdravotného poplatku (IHS). Ak je študentský pobyt dlhší ako 6 mesiacov je potrebné uhradiť IHS ako súčasť žiadosti o vízum. Pri študijnom pobyte do 6 mesiacov, uhradenie IHS nie je potrebné.  V náhrade výdavkov môžu byť spätne zahrnuté všetky platby za víza počnúc dňom 1. januára 2021. Viac informácií na oficiálnych stránkach jednotlivých častí Spojeného kráľovstva nasledovne: Anglicko, Severné Írsko, Škótsko, Wales

Brexit - Zmena pobytu z pre-settled na settled status

V prípade, že vám bol udelený prechodný pobyt tzv. pre-settled status a žijete v Spojenom kráľovstve min. 5 rokov, musíte požiadať o zmenu z pre-settled na settled status – táto zmena sa neuskutočňuje automaticky.  

Nemusíte čakať do ukončenia platnosti dĺžky pobytu pre-settled status, aby ste požiadali o settled status. Obdobie 5. ročného pobytu v Spojenom kráľovstve sa počíta od 1. dňa pobytu v Spojenom kráľovstve. Akonáhle dosiahnete 5. rok pobytu, môžete podať žiadosť o settled-status. Zmeňte už teraz Váš status rovnakým spôsobom, ako pri podaní prvotnej žiadosti.  

Všetky ďalšie informácie nájdete na webovej stránke britskej vlády.  

  

Občiansky preukaz s čipom

V súvislosti s projektom elektronického zdravotníctva (eZdravie) musí mať do 31. decembra 2021 každý občan Slovenskej republiky s trvalým pobytom na území SR občiansky preukaz s čipom, nakoľko po tomto dátume pôjde o jediný autentifikačný prostriedok pre umožnenie prístupu k elektronickým zdravotným záznamom z elektronickej zdravotnej knižky podľa zákona č. 153/2013 Z. z. o národnom zdravotníckom informačnom systéme. 


Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín, apostil
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Pobyt cudzinca
Doklady potrebné k vybaveniu pobytu
Výpis z registra
Požiadajte o výpis z registra trestov
Cestovanie

Aktuálne

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec prijal 15. februára 2024 na rezorte diplomacie Nigela Bakera, veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku. Témou stretnutia boli slovensko-britské vzťahy s dôrazom na ich ekonomický rozmer a taktiež situácia na Ukrajine.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok privítal vo štvrtok 25. januára 2023 v Bratislave štátneho tajomníka pre Európu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Lea Dochertyho.

12.01.2024

Prvé kolo volieb prezidenta SR sa uskutoční v sobotu 23. marca 2024. Prípadné druhé kolo volieb sa bude konať v sobotu 6. apríla 2024. Vo voľbách prezidenta je možné hlasovať výlučne vo volebnej miestnosti na území Slovenskej republiky. Hlasovanie zo zahraničia nie je možné.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Veľvyslanectvo  ponúka slovenským študentom študujúcim v Spojenom kráľovstve príležitosť získať pracovné skúsenosti a absolvovať krátkodobú študentskú stáž. 

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 

Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré ministerstvo organizuje v zahraničí.