1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi

Nairobi - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:   COVID-19   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká

Upozornenie v súvislosti s rozhodnutím o voľbách

V pondelok 5. septembra 2022 v Keni padne rozhodnutie Najvyššieho súdu o výsledkoch prezidentských volieb. Prosíme všetkých slovenských občanov, aby starostlivo dodržiavali pokyny miestnych médií a orgánov pri usmerňovaní bezpečnosti v krajine.
​​​​​​​
Predchádzajte zúčastňovaniu sa na pochodoch, demonštráciách (vrátane tých pokojných) a miest, kde sa zhromažďuje väčší počet ľudí.
Z dôvodu bezpečnosti, bude 5. septembra 2022 uzatvorené okolie Najvyššieho súdu v hlavnom meste Nairobi a nebude možný prístup dve hodiny pred rozsudkom (presný čas ešte nie je známy) na Ngong Road 1st Avenue; Cathedral Road/Ngong Road; Kenyatta Avenue/Valley Road; Cathderal road/Haile Selassie Avenue. Odporúčame sa danej oblasti úplne vyhnúť.

Upozornenie pred cestou

Všetci cestujúci prichádzajúci do krajiny sú povinní mať potvrdenie o očkovaní proti COVID-19 nahrané v systéme panabios.....

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF
Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín, apostil
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Výpis z registra
Požiadajte o výpis z registra trestov

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

Všetci cestujúci prichádzajúci do krajiny sú povinní mať potvrdenie o očkovaní proti COVID-19 nahrané v systéme panabios.....

Virtuálny seminár, ktorého zámerom je informovať súkromný sektor o spôsobe účasti na tendroch pre sídlo OSN v Nairobi, sa uskutoční 6. októbra 2022.

Projekt rozvojovej spolupráce SlovakAid sa sústreďuje na dlhodobé budovanie vedomostných a praktických kapacít lekárov v partnerskej nemocnici Mater Misericordiae Hospital v hlavnom meste Nairobi.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.