Berlín, ilustračná fotografia


Vitajte na stránkach Slovenského inštitútu v Berlíne

Vážené dámy, vážení páni, milí priatelia,

je pre mňa veľkou cťou prihovárať sa Vám z pozície riaditeľky Slovenského inštitútu v Berlíne.

Hneď na úvod mám otázku. Čo sa Vám vynorí v mysli, keď sa povie Slovenský inštitút? Osobne si pamätám časy, keď sa Slovenský inštitút stal námetom pre nie veľmi lichotivú divadelnú hru z pera Michala Hvoreckého.

Dnes sme vďaka rozhľadenému vedeniu rezortu diplomacie, svedomitej práci mojich predchodcov v Berlíne a niekedy málo viditeľnému ale o to dôležitejšiemu úsiliu kolegov v ústredí v téme slovenských inštitútov oveľa ďalej.  Ich sieť sa rozrastá a vďaka napríklad Jakubovi Urikovi, riaditeľovi Slovenského inštitútu v Izraeli, sa kultúrna diplomacia stáva virálnym pojmom na sociálnych sieťach.

Príhovor riaditeky slovenského inštitútu

Kalendár podujatí


Aktuálne

23.09.2022

Vo štvrtok 22. septembra sa v Berlínskom Dóme uskutočnil slávnostný koncert pri príležitosti 30. výročia Ústavy Slovenskej republiky. Nemeckému publiku sa predstavil Slovenský komorný orchester pod umeleckým vedením Edwarda Danela.

16.05.2022

V nedeľu, 15. mája 2022, bola v Múzeu Lužičkých Srbov v Budyšíne slávnostne otvorená výstava PARTY21 mladých umelcov – etnologičky Kataríny Sabovej, fotografov Ľuba Saba a Zuzany Senášiovej a maliarok Sarah I. Avni a Ivany Mintálovej.

11.05.2022

V rámci série podujatí Slovenské filmové večery uviedol Slovenský inštitút v Berlíne 10. mája 2022 projekciu filmu „Noční jazdci“.


E-bulletin

E-bulletin 03.2022
PDF 1.7MB , 20.5.2022, 12 stiahnutí
Stiahnuť
E-bulletin 01.2021
PDF 2.8MB , 20.5.2022, 7 stiahnutí
Stiahnuť

V centre pozornosti

Art.Ex
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF