1. Domov
  2. Home

Stále zastúpenie SR pri EÚ Brusel

Brusel - miestny čas:


Naše poslanie

Stále zastúpenie Slovenskej republiky pri Európskej únii zohráva ústrednú rolu v komunikácii medzi Slovenskom a európskymi inštitúciami. Jeho úlohou je čo najefektívnejšie obhajovať a presadzovať slovenské pozície a pripravovať pravidelné zasadnutia ministrov a zasadnutia hláv štátov, alebo vlád – summity EÚ... viac o poslaní stáleho zastúpenia

AktuálneŠtátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR) Martin Klus sa v utorok, 20. septembra 2022, zúčastnil na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli.

29.07.2022

Všetko o kariére v inštitúciách EÚ, rozhodovacích procesoch v Rade EÚ a Európskej rade, ako aj o právnych službách pre tieto inštitúcie  sa dozviete počas Dňa kariéry v dňoch 27.  a 29. septembra 2022, ktoré organizuje Generálny sekretariát Rady.

19.07.2022

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková sa dnes (19. júla 2022) zúčastnila na historicky prvej medzivládnej konferencii Európskej únie so Severným Macedónskom a Albánskom, ktoré boli zastúpené predsedami vlád Dimitarom Kovačevskim a Edim Ramom. 

18.07.2022

Júlovému zasadnutiu ministrov zahraničných vecí členských krajín Európskej únie, na ktorom sa virtuálne zúčastnil aj ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba, opätovne dominovala téma pokračujúcej ruskej agresie na Ukrajine, vrátane jej geopolitických dopadov na tretie krajiny.V centre pozornosti

Stáž na stálom zastúpení
Hľadáme študentov a študentky vysokých škôl na Slovensku alebo v zahraničí (bakalársky stupeň od 2. ročníka, magisterský stupeň, doktorandský stupeň). 
​​​​​​​
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF