1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu

Tokio - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:  COVID-19   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká    

Upozornenie pred cestou

Dočasne prerušený bezvízový režim do odvolania. S výnimkou účelu individuálnej turistiky je možné požiadať o udelenie víz.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Cestovanie

Naše služby

Všetky služby
Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

Pod záštitou Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Tokiu japonská filmová spoločnosť Pandora Films usporiadala 29. septembra 2022 predpremiéru dokumentárneho filmu režiséra Dušana Hanáka Obrazy starého sveta pre miestnych filmových kritikov a predstaviteľov médií.

29.09.2022

Prezentácia slovenského cyklistického šampióna Petra Sagana v Tokiu 28. septembra 2022 o jeho individuálnych aj reprezentačných úspechoch vyzvala veľký záujem miestnych médií.

Na pietnej poslednej rozlúčke s expremiérom Japonska Šinzo Abem v Tokiu 27. septembra 2022 sa zúčastnili tisíce smútočných hostí, poprední predstavitelia Japonska, zástupcovia 218 štátov a medzinárodných organizácií vrátane veľvyslanca Slovenskej republiky v Japonsku Mariána Tomášika.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.