Domov - MZV-EN

The Ministry of Foreign and European Affairs

The Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic forms a part of the executive power in the Slovak Republic. 
It is responsible for the development of relations with other states and co-operation with multi-national and international organisations, in particular in the area of foreign and security policy, bilateral relations, economic co-operation, culture, science, technology, and education.

23.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer ukončil v piatok 23. septembra návštevu New Yorku, kde sa zúčastnil na 77. Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN).

22.09.2022

Séria bilaterálnych stretnutí a rokovaní pokračovala aj tretí deň návštevy New Yorku, kde minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pricestoval v delegácii prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov.

20.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v pondelok 19. septembra so svojimi európskymi partnermi na neformálnom stretnutí, ktoré sa konalo pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

20.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer sa v utorok 20. septembra v New Yorku stretol s ministrami zahraničných vecí východného krídla NATO, platformy známej ako Bukureštská deviatka (B9). Na zasadnutí sa zúčastnila aj námestníčka ministerstva zahraničných vecí USA Wendy R. Shermanová, z iniciatívy ktorej sa neformálne stretnutie uskutočnilo.

16.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer telefonoval v piatok 16. septembra so šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom. Minister R. Káčer v prvom telefonáte so zahraničným partnerom od nástupu do funkcie diskutoval o aktuálnej situácii na Ukrajine, o vývoji na bojisku a o výzvach vyplývajúcich z ruskej agresie. 

16.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer sa v piatok 16. septembra 2022 stretol s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom. Témou rokovania bola predovšetkým ratifikácia pristúpenia Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie.

1 / 6

COVID-19

Slovak diplomatic missions


Presentation of Slovak art Abroad

Art.Ex
Art.Ex magazine is focused on the presentation of Slovak art abroad and cultural diplomacy. Art.Ex brings news about successful art projects that are organized abroad by the Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic. 
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Information for Foreigners

Residence of Foreigners in Territory of Slovakia
Slovak Honorary Consulates Abroad

Political Staff

State Secretary
State Secretary
Secretary General
Back To Top