Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu

2-11-33, Moto-Azabu, Minato-ku, 106-0046, Tokyo, Japonsko
Mapka polohy
Tel.: +81 334512200
Fax: +81 334512244
Mobil: +81 9096892000 (pohotovostný mobil)
Email: emb.tokyo@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 08.09.2016
  Bratislava (8. september) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade Európskej únie Ivan Korčok prijal veľvyslanca Japonska Juna Shimmiho. Hlavnými témami spoločného rokovania boli vzájomné bilaterálne vzťahy, prehlbovanie ekonomickej spolupráce a ďalší rozvoj vzťahov medzi Európskou úniou a Japonskom.
 • 18.08.2016
  Bratislava (18. augusta) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave japonského veľvyslanca Juna Shimmiho. Predmetom ich stretnutia bolo pokračovanie intenzívneho politického dialógu v kontexte májovej návštevy ministra M. Lajčáka v Tokiu a substantívnej ekonomickej spolupráce Slovenska s Japonskom. Minister M. Lajčák zdôraznil, že Japonsko je dôležitý partner Slovenska v politickej i ekonomickej oblasti, kde sme naďalej pripravení vytvárať atraktívne prostredie pre japonských investorov, a to najmä v oblasti inovácií a výskumu. Obaja partneri v tejto súvislosti zhodnotili prípravy na návštevu misie predstaviteľov organizácie Keidanren na Slovensku v októbri.
 • 31.05.2016
  Bratislava (31. mája) - Od stredy 1. júna vstupuje do platnosti „Program pracovných dovoleniek“ medzi Slovenskou republikou a Japonskom. Na jeho základe môže niekoľko stoviek občanov Slovenska a Japonska vo veku od 18 do 30 rokov uskutočniť dovolenku na území druhého štátu s možnosťou príležitostného zamestnania bez pracovného povolenia za účelom pokrytia svojich cestovných nákladov, prihlásenia sa na krátkodobé jazykové či kultúrne kurzy.
 • 25.05.2016
  Vláda Slovenskej republiky v stredu na rokovaní v Bratislave schválila nomináciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka na post generálneho tajomníka OSN. Ide o reakciu na výzvu predsedu Valného zhromaždenia OSN členským štátom, aby do tejto funkcie ponúkli kandidátov s dokázateľnými líderskými a manažérskymi schopnosťami, rozsiahlou skúsenosťou v medzinárodných vzťahoch a silnými diplomatickými, komunikačnými a jazykovými schopnosťami.
Viac