Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tokiu

2-11-33, Moto-Azabu, Minato-ku, 106-0046, Tokyo, Japonsko
Mapka polohy
Tel.: +81 334512200
Fax: +81 334512244
Mobil: +81 9096892000 (pohotovostný mobil)
Email: emb.tokyo@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 21.02.2017
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (21. februára) veľvyslanca Japonska v Slovenskej republike Juna Shimmiho, s ktorým diskutoval najmä o rozvoji vzájomných vzťahov oboch krajín ako aj o pripravovaných recipročných návštevách vysokých štátnych predstaviteľov SR a Japonska.
 • 19.10.2016
  Bratislava (19. októbra) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave delegáciu japonského združenia Keidanren, ktorá je momentálne na návšteve Slovenska. Ide o najvplyvnejšiu podnikateľskú federáciu v Japonsku, ktorá združuje zástupcov najsilnejších a najvýznamnejších japonských firiem. „Japonsko je pre Slovensko dôležitý hospodársky partner a my využívame všetky možnosti na rozvinutie politického dialógu a ekonomických vzťahov s Japonskom,“ konštatoval minister M. Lajčák a pripomenul, že japonské spoločnosti boli medzi prvými a najspoľahlivejšími zahraničnými investormi na Slovensku. V súčasnosti pôsobí v SR približne 50 japonských firiem, ktoré vytvárajú do 10 000 pracovných miest.
 • 08.09.2016
  Bratislava (8. september) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade Európskej únie Ivan Korčok prijal veľvyslanca Japonska Juna Shimmiho. Hlavnými témami spoločného rokovania boli vzájomné bilaterálne vzťahy, prehlbovanie ekonomickej spolupráce a ďalší rozvoj vzťahov medzi Európskou úniou a Japonskom.
 • 18.08.2016
  Bratislava (18. augusta) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave japonského veľvyslanca Juna Shimmiho. Predmetom ich stretnutia bolo pokračovanie intenzívneho politického dialógu v kontexte májovej návštevy ministra M. Lajčáka v Tokiu a substantívnej ekonomickej spolupráce Slovenska s Japonskom. Minister M. Lajčák zdôraznil, že Japonsko je dôležitý partner Slovenska v politickej i ekonomickej oblasti, kde sme naďalej pripravení vytvárať atraktívne prostredie pre japonských investorov, a to najmä v oblasti inovácií a výskumu. Obaja partneri v tejto súvislosti zhodnotili prípravy na návštevu misie predstaviteľov organizácie Keidanren na Slovensku v októbri.
Viac