1. Domov
  2. O nás
  3. Príhovor riaditeľky

Príhovor riaditeľky

Vitajte na stránke Slovenského inštitútu vo Viedni!

Slovenský inštitút vo Viedni je od roku 1994 súčasťou diplomatického zastúpenia Slovenskej republiky v Rakúsku. Je jedným z deviatich inštitútov vo svete, ktorých zriaďovateľom je Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí v Slovenskej republike.

Kultúru považujem za najlepší nástroj diplomacie, je dôležitou súčasťou diplomatickej pôsobnosti, prezentujeme to najlepšie, čo máme, vytvárame a šírime pozitívne povedomie o našej krajine. Sme účinnými vyslancami umenia a kultúry, venujeme sa tiež prezentácii vedy a techniky, spolupracujeme s krajanmi a radi privítame všetkých Viedenčanov, Rakúšanov a okolo idúcich hostí.

Tradičné či súčasné umenie, klasika alebo moderné trendy, dizajn, tanec a hudba, umelecké diela - maľba či socha, literatúra alebo fotografia, film či divadlo, to všetko Vám chceme
zo Slovenska ponúknuť. Spolupracujeme a prehlbujeme kultúrne vzťahy nielen s Rakúskom, ako naším historicky mimoriadne blízkym susedom, ale zintenzívňujeme kultúrne kontakty aj v platformách ako je Slavkovský formát S3, Vyšehradská skupina V4 a taktiež v teritoriálne širších skupinách ako je Stredoeurópska kultúrna platforma alebo Európska únia národných inštitútov EUNIC.  

Sídlime blízko centra, 15 minút pohodlnej chôdze od Dómu sv. Štefana (Stephansdom), ktorý je dominantou rakúskej metropoly tak, ako Dóm sv. Martina v Bratislave.
Zastavte sa u nás, príďte si odpočinúť do príjemného prostredia, radi Vás privítame.

 

Ďalšie zastupiteľstvá v krajine

​​​​​​​Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni

Stála misia SR pri OSN, OBSE a iných medzinárodných organizáciách vo Viedni