Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Kuvajte

Shaab Residential Area, Block 2, Street 24, Villa 7, 131 23, Kuwait, Kuvajt
Mapka polohy
Tel.: +965 22642112-15
Fax: +965 22642116
Mobil: +965 99881987 (pohotovostný mobil)
Email: emb.kuwait@mzv.sk

Oznamy

Oznam konzulárneho oddelenia

Veľvyslanectvo SR v Kuvajte si dovoľuje upozorniť občanov SR, že od 15.05.2019 bude konzulárne oddelenie ZU SR v Kuvajte pracovať v riadnom režime (pozn.: pasová agenda, matričná agenda, vízová agenda) všetky informačné systémy sú funkčné. ZÚ je plne presťahované do nových priestorov (viď naša nová adresa).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dovoľujeme si požiadať klientov, aby v záujme zlepšenia služieb občanom, otázky a dožiadania z vízovej a konzulárnej agendy adresovali výlučne na mail: cons.kuwait@mzv.sk.

Stránkové hodiny vízového a konzulárneho oddelenia : pondelok, utorok a streda od 10:00 do 13:00 

Oznamy konzulárneho oddelenia

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Externý poskytovateľ služieb pri zbere žiadostí o víza – spoločnosťou VFS Global v Kuvajte 

V súvislosti s uzatvorením Zmluvy o spolupráci pri zbere údajov a žiadostí o vízum (schengenských víz) medzi Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a VF Worldwide Holidng Ltd. je od 13. decembra 2018 možné podávať žiadosti o vízum vo vízových centrách VFS Global v Kuvajte počas otváracích hodín od 09:00 do 16:00 od nedele do štvrtka a počas sviatku Ramadán od 09:00 do 13:30 na adrese: 30th Floor, Arraya Centre, Tower 1, Al Shuhada Street, Kuwait City, Kuwait.

Pre viac informácií ako aj dohodnutia si termínu, prosíme navštívte webovú stránku Vízového Aplikačného Centra VFS na: www.vfsglobal.com/Slovakia/kuwait/
Helpline: +965 22250274 | info.slovakiakw@vfshelpline.com

AKTUALITY

 • 13.01.2020
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Kuvajte 09. januára 2020 zorganizovalo v hoteli Palm Hotel & Spa slávnostnú recepciu k štátnemu sviatku Slovenskej republiky – Deň vzniku Slovenskej republiky
 • 10.01.2020
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v súvislosti s eskaláciu udalostí v Iraku ako aj v kontexte celkového rastúceho napätia v blízkovýchodnom regióne odporúča občanom SR venovať zvýšenú pozornosť zásadám osobnej bezpečnosti, dôsledne dodržiavať pokyny miestnych bezpečnostných zložiek a úradov, vyhýbať sa hromadným zhromaždeniam, nefotiť a nenatáčať objekty vojenskej a bezpečnostnej povahy a rešpektovať miestne zvyklosti.
 • 10.01.2020
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v súvislosti s eskaláciou udalostí v Iraku, ako aj v kontexte celkového rastúceho napätia v blízkovýchodnom regióne odporúča občanom SR venovať zvýšenú pozornosť zásadám osobnej bezpečnosti, dôsledne dodržiavať pokyny miestnych bezpečnostných zložiek a úradov, vyhýbať sa hromadným zhromaždeniam, nefotiť a nenatáčať objekty vojenskej a bezpečnostnej povahy a rešpektovať miestne zvyklosti.
 • 10.01.2020
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v súvislosti s eskaláciou udalostí v Iraku ako aj v kontexte celkového rastúceho napätia v blízkovýchodnom regióne odporúča občanom SR venovať zvýšenú pozornosť zásadám osobnej bezpečnosti, dôsledne dodržiavať pokyny miestnych bezpečnostných zložiek a úradov, vyhýbať sa hromadným zhromaždeniam, nefotiť a nenatáčať objekty vojenskej a bezpečnostnej povahy a rešpektovať miestne zvyklosti.
Viac