Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí

50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110021, New Delhi, India
Mapka polohy
Tel.: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Fax: +91 1126877941
Mobil: +91 9818799477 (pohotovostný mobil)
Email: emb.delhi@mzv.sk

emb.delhi@mzv.sk (emailová adresa všeobecné žiadosti a otázky) 

cons.delhi@mzv.sk (emailová adresa pre vízové otázky, prechodné pobyty a konzulárne záležitosti)

 

Úradné hodiny

pondelok, utorok, štvrtok: 10.00-12.00 (prijímanie žiadostí o víza, superlegalizácie, overovanie), 15.00-16.00 (vyzdvihnutie víz)

Časový rozdiel voči SR: +3,5h (letný čas), +4,5h (zimný čas)

 

Upozornenie pre žiadateľov o prechodný a trvalý pobyt
Žiadatelia o prechodný pobyt a trvalý pobyt sa môžu (od 1.5.2018) rozhodnúť, či si na Veľvyslanectve SR v Dillí podajú žiadosť o prechodný/trvalý pobyt v SR alebo žiadosť o národné D vízum v súvislosti s následným podaním žiadosti o prechodný pobyt v SR. Termín na podanie žiadosti o prechodný/trvalý pobyt je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk alebo telefonicky a počkať na spätné potvrdenie termínu.
Termín na podanie žiadosti o národné víza sa rezervuje online (žiadosť je potrebné vytlačiť a priniesť spolu s vyplneným formulárom žiadosti o národné D vízum.
Žiadosť o modrú kartu sa podáva na Veľvyslanectve SR v Dillí. Termín na podanie žiadosti je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk alebo telefonicky a počkať na spätné potvrdenie termínu.

Oznamy

Zmena pri podávaní žiadostí o schengenské a národné víza

Žiadosti o schengské vízum (typ C)

Veľvyslanectvo SR v Dillí oznamuje, že počínajúc dňom 11. decembra 2018 si občania Indie môžu podať žiadosť o krátkodobé schengenské vízum (typ C)  na pobočkách outsourcingovej spoločnosti VFS Global v Dillí, Bangalúre a Bombaji. 
Občania Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky si naďalej podávajú žiadosti tak ako doteraz, na Veľvyslanectve SR v Dillí alebo na príslušnom veľvyslanectve, ktoré Slovenskú republiku zastupuje v ich krajine. Občania Indie, ktorí nemajú záujem o podanie žiadosti v pobočkách VFS Global, si naďalej môžu podať žiadosť o schengenské vízum aj priamo na Veľvyslanectve SR. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná, žiadosti prostredníctvom agentov nebudú prijaté.
POZOR ZMENA: Žiadosti o krátkodobé schengenské vízum (typ C) bude veľvyslanectvo SR v Dillí od 1. januára 2019 prijímať len v pondelky. Zodpovednosťou žiadateľa je rezervovať si termín online na podanie príslušnej žiadosti korektne (len v pondelky): https://ezov.mzv.sk/e-zov/
V prípade nekorektnej rezervácie termínu (iba v pondelky), nebude žiadosť prijatá. Žiadateľom odporúčame, aby si priebežne kontrolovali kontaktný e-mail, ktorý zadali do online žiadosti a rezervácie, pre prípad zmeny objednaného termínu.

Žiadosti o národné vízum (typ D) a prechodný pobyt

Všetci žiadatelia, ktorých pobyt na Slovensku presiahne 90 dní, si musia podať žiadosť o prechodný pobyt alebo žiadosť o národné D vízum na účel podania žiadosti o prechodný pobyt priamo na príslušnom OCP PZ v Slovenskej republike. Tieto žiadosti sa podávajú výlučne na Veľvyslanectve SR v Dillí. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná.
POZOR ZMENA: Žiadosti o národné vízum (typ D) bude veľvyslanectvo SR v Dillí od 1. januára 2019 prijímať len v utorok a vo štvrtok. Zodpovednosťou žiadateľa je rezervovať si termín online na podanie príslušnej žiadosti len v utorky a štvrtky korektne na webovej stránke: https://ezov.mzv.sk/e-zov/

V prípade nekorektnej rezervácie termínu (iba utorky a štvrtky), nebude žiadosť prijatá. Žiadateľom odporúčame, aby si priebežne kontrolovali kontaktný e-mail, ktorý zadali do online žiadosti a rezervácie, pre prípad zmeny objednaného termínu.
Veľvyslanectvo SR v Dillí upozorňuje, že termín na podanie žiadosti o prechodný pobyt priamo na úrade, sú rezervované až do konca marca 2019 a v súčasnosti vypracúva na 2. štvrťrok 2019.

AKTUALITY

 • 13.06.2019
  K západnému pobrežiu Indie, k štátu Gujarat, sa blíži cyklón Vayu, ekvivalent kategórie hurikánu 1. stupňa, ktorý sa zintenzívňuje a má doraziť k pobrežiu Indie 13. júna 2019 v ranných hodinách.
 • 06.06.2019
  Veľvyslanectvo SR v Dillí upozorňuje občanov SR cestujúcich na Srí Lanku, že bol v krajine zaznamenaný výskyt vírusu Dengue vplyvom monzúnového obdobia.
 • 05.06.2019
  Veľvyslanectvo SR v Dillí upozorňuje občanov SR cestujúcich do štátu Kerala v Indii na zaznamenaný výskyt vírusu Nipah (NiV).
 • 04.06.2019
  Za účasti veľvyslanca SR v Indii Ivana Lančariča bolo 29. mája 2019 slávnostne inaugurované Slovenské vízové centrum v Bengaluru v Indii.
Viac