Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí

50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110021, New Delhi, India
Mapka polohy
Tel.: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Fax: +91 1126877941
Mobil: +91 9818799477 (pohotovostný mobil)
Email: emb.delhi@mzv.sk

emb.delhi@mzv.sk (emailová adresa všeobecné žiadosti a otázky) 

cons.delhi@mzv.sk (emailová adresa pre vízové otázky, prechodné pobyty a konzulárne záležitosti)

 

Úradné hodiny

pondelok, utorok, štvrtok: 10.00-12.00 (prijímanie žiadostí o víza, superlegalizácie, overovanie), 15.00-16.00 (vyzdvihnutie víz)

Časový rozdiel voči SR: +3,5h (letný čas), +4,5h (zimný čas)

 

Upozornenie pre žiadateľov o prechodný a trvalý pobyt
Žiadatelia o prechodný pobyt a trvalý pobyt sa môžu (od 1.5.2018) rozhodnúť, či si na Veľvyslanectve SR v Dillí podajú žiadosť o prechodný/trvalý pobyt v SR alebo žiadosť o národné D vízum v súvislosti s následným podaním žiadosti o prechodný pobyt v SR. Termín na podanie žiadosti o prechodný/trvalý pobyt je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk alebo telefonicky a počkať na spätné potvrdenie termínu.
Termín na podanie žiadosti o národné víza sa rezervuje online (žiadosť je potrebné vytlačiť a priniesť spolu s vyplneným formulárom žiadosti o národné D vízum.
Žiadosť o modrú kartu sa podáva na Veľvyslanectve SR v Dillí. Termín na podanie žiadosti je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk alebo telefonicky a počkať na spätné potvrdenie termínu.

Oznamy

Zmena pri podávaní žiadostí o schengenské a národné víza

Žiadosti o schengské vízum (typ C)

Veľvyslanectvo SR v Dillí oznamuje, že počínajúc dňom 11. decembra 2018 si občania Indie môžu podať žiadosť o krátkodobé schengenské vízum (typ C)  na pobočkách outsourcingovej spoločnosti VFS Global v Dillí, Bangalúre a Bombaji. 
Občania Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky si naďalej podávajú žiadosti tak ako doteraz, na Veľvyslanectve SR v Dillí alebo na príslušnom veľvyslanectve, ktoré Slovenskú republiku zastupuje v ich krajine. Občania Indie, ktorí nemajú záujem o podanie žiadosti v pobočkách VFS Global, si naďalej môžu podať žiadosť o schengenské vízum aj priamo na Veľvyslanectve SR. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná, žiadosti prostredníctvom agentov nebudú prijaté.
POZOR ZMENA: Žiadosti o krátkodobé schengenské vízum (typ C) bude veľvyslanectvo SR v Dillí od 1. januára 2019 prijímať len v pondelky. Zodpovednosťou žiadateľa je rezervovať si termín online na podanie príslušnej žiadosti korektne (len v pondelky): https://ezov.mzv.sk/e-zov/
V prípade nekorektnej rezervácie termínu (iba v pondelky), nebude žiadosť prijatá. Žiadateľom odporúčame, aby si priebežne kontrolovali kontaktný e-mail, ktorý zadali do online žiadosti a rezervácie, pre prípad zmeny objednaného termínu.

Žiadosti o národné vízum (typ D) a prechodný pobyt

Všetci žiadatelia, ktorých pobyt na Slovensku presiahne 90 dní, si musia podať žiadosť o prechodný pobyt alebo žiadosť o národné D vízum na účel podania žiadosti o prechodný pobyt priamo na príslušnom OCP PZ v Slovenskej republike. Tieto žiadosti sa podávajú výlučne na Veľvyslanectve SR v Dillí. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná.
POZOR ZMENA: Žiadosti o národné vízum (typ D) bude veľvyslanectvo SR v Dillí od 1. januára 2019 prijímať len v utorok a vo štvrtok. Zodpovednosťou žiadateľa je rezervovať si termín online na podanie príslušnej žiadosti len v utorky a štvrtky korektne na webovej stránke: https://ezov.mzv.sk/e-zov/

V prípade nekorektnej rezervácie termínu (iba utorky a štvrtky), nebude žiadosť prijatá. Žiadateľom odporúčame, aby si priebežne kontrolovali kontaktný e-mail, ktorý zadali do online žiadosti a rezervácie, pre prípad zmeny objednaného termínu.
Veľvyslanectvo SR v Dillí upozorňuje, že termín na podanie žiadosti o prechodný pobyt priamo na úrade, sú rezervované až do konca marca 2019 a v súčasnosti vypracúva na 2. štvrťrok 2019.

Voľby prezidenta Slovenskej republiky – druhé kolo volieb

Keďže v prvom kole voľby prezidenta Slovenskej republiky, ktoré sa konalo 16. marca 2019, nezískal ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, uskutoční sa

druhé kolo volieb
v sobotu 30. marca 2019
v čase od 07.00 do 22.00 hod.

Právo voliť má občan Slovenskej republiky, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku. Voliť prezidenta Slovenskej republiky je možné len na území Slovenskej republiky.


Podrobné informácie sú uvedené na webovej stránke Ministerstva vnútra SR.

 

 

Informácie o voľbách do Európskeho parlamentu

AKTUALITY

 • 22.03.2019
  Ivan Lančarič, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky pre Nepálsku federatívnu demokratickú republiku so sídlom v Dillí, odovzdal 18. marca 2019 poverovacie listiny do rúk prezidentky Nepálu Bidya Devi Bhandari.
 • 15.03.2019
  V priestoroch India Habitat Centre sa 14. marca 2019 uskutočnil seminár o makroprudenciálnej politike, na ktorom boli panelistami za Slovenskú republiku boli Marek Ličák, riaditeľ odboru makroprudenciálnej politiky NBS a Ľudovít Odor, viceguvernér NBS a za indickú stranu Sachin Chaturvedi, generálny riaditeľ inštitútu RIS a R. Sudarshan, dekan Jindhal Global University.
 • 12.03.2019
  V priestoroch rezidencie veľvyslanca SR v Indii sa 12. marca 2019 uskutočnilo priateľské stretnutie veľvyslancov Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Poľska. Cieľom stretnutia bolo neformálne prekonzultovať aktuálne otázky spolupráce zastupiteľských úradov krajín V4.
 • 11.03.2019
  V priestoroch veľvyslanectva Slovenskej republiky v Dillí sa 6. marca 2019 uskutočnila spoločenská akcia spojená s prezentáciou Slovenska z pohľadu cestovného ruchu.
Viac