Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí

50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110021, New Delhi, India
Mapka polohy
Tel.: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Fax: +91 1126877941
Mobil: +91 9818799477 (pohotovostný mobil)
Email: emb.delhi@mzv.sk

emb.delhi@mzv.sk (emailová adresa všeobecné žiadosti a otázky) 

cons.delhi@mzv.sk (emailová adresa pre vízové otázky, prechodné pobyty a konzulárne záležitosti)

 

Úradné hodiny

Pondelok, Utorok, Štvrtok: 9.00 – 12.30 (Konzulárna a vízová agenda)
Streda: 9.00 – 11.00 a 14.00 – 16.00 (Konzulárna a vízová agenda)
Piatok: 9.00 – 12.30 a 14.00 – 16.00 (Konzulárna a vízová agenda)

 

Časový rozdiel voči SR: +3,5h (letný čas), +4,5h (zimný čas)

Oznamy

Upozornenie pre žiadateľov o prechodný a trvalý pobyt

Žiadatelia o prechodný pobyt a trvalý pobyt sa môžu (od 1.5.2018) rozhodnúť, či si na Veľvyslanectve SR v Dillí podajú žiadosť o prechodný/trvalý pobyt v SR alebo žiadosť o národné D vízum v súvislosti s následným podaním žiadosti o prechodný pobyt v SR. Termín na podanie žiadosti o prechodný/trvalý pobyt je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk a počkať na spätné potvrdenie termínu.

Termín na podanie žiadosti o národné víza (v súvislosti s účelom pobytu - zamestnanie) sa rezervuje online https://ezov.mzv.sk/e-zov/ (žiadosť je potrebné vytlačiť a priniesť spolu s vyplneným formulárom žiadosti o národné D vízum.

 

Zmena pri podávaní žiadostí o schengenské a národné víza

Žiadosti o schengské vízum (typ C)

Od 11. decembra 2018 si občania Indie podávajú žiadosť o krátkodobé schengenské vízum (typ C)  na pobočkách outsourcingovej spoločnosti VFS Global v Dillí, Bangalúre a Bombaji. http://www.vfsglobal.com/slovakia/india/ 

Pobočky VFS GLOBAL prijímajú žiadosti indických občanov každý pracovný deň s výnimkou sviatkov SR. 

 

Občania Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky si naďalej podávajú žiadosti, tak ako doteraz, na Veľvyslanectve SR v Dillí alebo na príslušnom veľvyslanectve, ktoré Slovenskú republiku zastupuje v ich krajine. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná, žiadosti prostredníctvom agentov nebudú prijaté. O termín na  podanie žiadostí pre občanov Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky treba požiadať na e-mailovej adrese: cons.delhi@mzv.sk a zároveň vyplniť online žiadosť o schengenské víza prostredníctvom: https://ezov.mzv.sk/e-zov/ a vytlačiť. 

Ďalšie informácie o schengenských vízach

 

Žiadosti o národné vízum (typ D) a prechodný/trvalý pobyt  

Všetci žiadatelia, ktorých pobyt na Slovensku presiahne 90 dní, si musia podať žiadosť o prechodný pobyt alebo žiadosť o národné D vízum na účel podania žiadosti o prechodný pobyt priamo na príslušnom OCP PZ v Slovenskej republike. Tieto žiadosti sa podávajú výlučne na Veľvyslanectve SR v Dillí. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná.


Termíny na podanie žiadosti o národné víza za účelom podania žiadosti o prechodný pobyt sa rezervujú online: https://ezov.mzv.sk/e-zov/


Rezervácie na nasledujúci mesiac sa otvárajú vždy niekoľko týždňov vopred. Ak systém neponúka voľné termíny, znamená to, že všetky termíny sú obsadené. Žiadatelia o národné víza – prechodný pobyt na účel zamestnania sa môžu registrovať iba online. E-mailové žiadosti na dodatočné termíny neprijímame.

 

Informácie pre študentov a vedeckých pracovníkov/výskum

Žiadatelia, ktorí cestujú na Slovensko na účel štúdia alebo výskumu na menej ako 90 dní si podávajú žiadosť o schengenské vízum vo VFS Global 

 

Študenti a vedeckí pracovníci s akceptačným listom na dlhší pobyt – bakalárske štúdium, inžinierske štúdium, PhD, národné štipendiá, výskumné štipendiá, dohody o hosťovaní a podobne si môžu podať žiadosť o národné D vízum v súvislosti s podaním žiadosti o prechodný pobyt priamo na OCP PZ v SR avšak iba s kompletnou dokumentáciou k žiadosti o prechodný pobyt podľa požiadaviek.

 

Ako si požiadať o termín (študenti, vedci)

Keď má žiadateľ pripravenú kompletnú dokumentáciu (viď link hore), zašle žiadosť o termín e-mailom na cons.delhi@mzv.sk so svojím menom, číslom pasu, dátumom narodenia a skenom rozhodnutia o prijatí/udelení štipendia a pod. Termíny sú prideľované iba e-mailom, je potrebné počkať na potvrdenie termínu a nezasielať viacnásobné žiadosti.

 

Národné D víza pre ďalšie účely (zlúčenie rodiny, trvalý pobyt, osobitná činnosť a pod).

Žiadateľ o národné D víza za účelom podania žiadosti o prechodný/trvalý pobyt priamo na OCP PZ v SR si žiadosť môže podať iba s kompletnou dokumentáciou k prechodnému/trvalému pobytu podľa účelu.

 

Ako si požiadať o termín
Keď má žiadateľ pripravenú kompletnú dokumentáciu (viď link hore), zašle žiadosť o termín e-mailom na cons.delhi@mzv.sk so svojím menom, číslom pasu, dátumom narodenia a informáciou o účele prechodného pobytu, o ktorý chce požiadať v SR. Termíny sú prideľované iba e-mailom, je potrebné počkať na potvrdenie termínu a nezasielať viacnásobné žiadosti.

AKTUALITY

 • 01.07.2020
  ​Veľvyslanectvo SR v Dillí informuje občanov SR o znovuotvorení hraníc Maldív od 15. júla 2020 s nasledovnými opatreniami a pravidlami:
 • 19.06.2020
  V nadväznosti na opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (Opatrenie ÚVZ SR č. OLP/5089/2020), pristúpila Slovenská republika k ďalšiemu uvoľňovaniu na hraničných priechodoch. Od 20. júna 2020 od 6:00 hod. platí režim uvoľnených hraničných priechodov pre osoby pri návrate z: Bulharska, Cyprusu, Česka, Čiernej hory, Dánska (vrátane samosprávneho územia Faerské ostrovy), Estónska, Fínska, Grécka, Chorvátska, Islandu, Lichtenštajnska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Monaka, Nemecka, Nórska, Poľska, Rakúska, Slovinska a Švajčiarska. Pri návrate nemusia ísť občania ani do domácej izolácie a ani nemusia predložiť negatívny RT-PCR test na ochorenie COVID-19
 • 19.06.2020
  Zavedenie výhradne elektronického colného systému pre export aj import v Indii.
 • 17.06.2020
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí informuje, že vláda Nepálu od 15. júna 2020 ukončila väčšinu reštrikčných opatrení, s výnimkou otvorenia nákupných centier, kín a ďalších vybraných služieb.
Viac