Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Viedni

Armbrustergasse 24, A-1190, Wien, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 13189055200
Fax: +43 13189055208
Mobil: +43 6643401861 (pohotovostný mobil po pracovnej dobe a v dňoch pracovného pokoja a voľna iba v závažných pripadoch, napr. ak ide o ohrozenie života alebo zdravia)
Email: emb.vieden@mzv.sk

Oznamy

Konzulárne oddelenie:

Návštevné hodiny pre verejnosť - vybavovanie osobných podaní občanov SR:

pondelok - piatok 09:00 - 11:00 h

Vybavovanie telefonických konzulárnych dopytov 

pondelok - piatok 8:00 – 9:00 h a 11:30 - 16:00 h

Úradné hodiny, upozornenia a oznamy konzulárneho oddelenia

Veľvyslanectvo SR vo Viedni ponúka možnosť mimoriadnej stáže v období od 1. júla - 31. decembra 2016 v čase Predsedníctva SR v Rade EÚ (SK PRES 2016).

AKTUALITY

 • 18.12.2016
  Viedeň (17. decembra) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák udelil vo Viedni Zlatú plaketu ministra svetoznámej opernej umelkyni Edite Gruberovej. Ocenil tak jej celoživotný výnimočný umelecký prínos a reprezentáciu Slovenska v zahraničí.  „Umelecké kvality Edity Gruberovej obdivujú milovníci spevu a opery po celom svete. Navyše okrem toho, že svojím účinkovaním na kultúrnej scéne nadchýna medzinárodné obecenstvo, prispieva aj k šíreniu dobrého mena Slovenska vo svete,“ konštatoval minister M. Lajčák pri odovzdávaní Zlatej plakety. Zároveň umelkyni zablahoželal k okrúhlemu životnému jubileu a vyzdvihol jej úspešné profesionálne pôsobenie, ktoré začala pred päťdesiatimi rokmi práve vo Viedni.
 • 06.10.2016
  Viedeň (6. októbra) – Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek dnes vystúpil na konferencii Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a jej partnerov pre spoluprácu z oblasti Stredozemného mora na tému Mládež na sever a juh od Stredozemného mora: ako čeliť bezpečnostným výzvam a posilniť príležitosti.
 • 30.09.2016
  ​Vo Viedni sa 21. septembra konal workshop pod názvom Inovácie v strednej Európe: perspektívy spolupráce, ktorý v rámci rotácie predsedníctva vo V4 organizovali veľvyslanectví Česka a Poľska Čvo Viedni. Cieľom podujatia bola diskusia o perspektívach regionálnej spolupráce v oblasti inovácií, ktoré sú dôležité pre sociálny a ekonomický rast.
 • 29.08.2016
  Alpbach (29. augusta) - Európska únia by mala vypracovať novú víziu pre svoju politiku Východného partnerstva. Na Fóre Alpbach to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Spoločne s rakúskym ministrom zahraničných vecí Sebastianom Kurzom, ukrajinským ministrom zahraničných vecí Pavlom Klimkinom a námestníčkou bieloruského ministra zahraničných vecí Alenou Kupčynou diskutovali na prestížnom výročnom fóre v rakúskych Alpách o vzťahoch štátov východnej Európy s EÚ a Ruskom. „Politika Východného partnerstva Európskej únie je zameraná na rozšírenie stability, predvídateľnosti a prosperity v našom susedstve a nie je namierená proti nikomu,“ zdôraznil minister M. Lajčák a podčiarkol, že ide o dobrovoľné partnerstvo založené na rozhodnutí a vlastných ambíciách šiestich partnerských krajín.
Viac