Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stále zastúpenie SR pri EÚ Brusel

Avenue de Cortenbergh 79, 1000, Brussels, Belgicko
Mapka polohy
Tel.: +32 27436811
Fax: +32 27436888
Mobil: +32 475531754 (pohotovostný mobil)
Email: eu.brussels@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 16.02.2018
  Brusel (15. februára 2018) -- Ministri EÚ zodpovední za oblasť vzdelávania a školstva počas svojho zasadnutia v Bruseli diskutovali o strednodobom hodnotení programu Erasmus+ a programov, ktoré mu predchádzali, ale aj o jeho ďalšej budúcnosti po roku 2020. Hodnotenie potvrdilo, že Erasmus+ je mimoriadne úspešný program s jasnou európskou pridanou hodnotou.
 • 29.01.2018
  Brusel (25. januára 2018) - Tradičný slovenský novoročný koncert v Bruseli mal v tomto roku ešte slávnostnejší nádych než inokedy - konal sa totiž aj v znamení jubileí, ktoré si v ňom pripomíname. To prvé - výročie vzniku Slovenskej republiky - mu pripísalo do programového bulletinu dvadsaťpäťku.
 • 22.01.2018
  Diskusia o stave a perspektívach blízkovýchodného mierového procesu bola dnes (22. januára) v Bruseli hlavnou témou prvého tohtoročného zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), na ktorom Slovenskú republiku zastupoval štátny tajomník MZVaEZ SR Ivan Korčok. Slovensko konzistentne zastáva názor, že obnovenie priamych rokovaní medzi Izraelom a Palestínou je najlepšou cestou pre dosiahnutie trvalého riešenia konfliktu. „Riešením nie sú jednostranné kroky, nech prídu z akejkoľvek strany. Očakávame podporu skutočného vnútro-palestínskeho zmierenia, konštruktívny prístup k mierovým návrhom a zastavenie podnecovania nenávisti v Palestíne. Aj na palestínskej strane musia byť dôsledne zvažované vyhlásenia, ktoré sú kontraproduktívne. Spojené štáty zostávajú ako súčasť Kvarteta kľúčovým aktérom,“ konštatoval I. Korčok na pracovnom obede s prezidentom Palestíny Mahmúdom Abbásom. Slovenská republika a Európska únia zostávajú nestranné v izraelsko-palestínskom konflikte, pričom EÚ, ako člen blízkovýchodného Kvarteta, podporuje mier a diplomatické riešenia sporov.
 • 21.12.2017
  Brusel (18. decembra 2017) – Rada ministrov EÚ pre dopravu, telekomunikácie a energetiku sa v neľahkom rokovaní až do neskorej noci, venovala viacerým legislatívnym návrhom, ktoré sú súčasťou balíka Čistá energia pre všetkých Európanov.
Viac