Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stále zastúpenie SR pri EÚ Brusel

Avenue de Cortenbergh 79, 1000, Brussels, Belgicko
Mapka polohy
Tel.: +32 27436811
Fax: +32 27436888
Mobil: +32 475531754 (pohotovostný mobil)
Email: eu.brussels@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 10.12.2018
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (10. decembra 2018) zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli. Z politického hľadiska bola najdôležitejšou diskusia k aktuálnej situácii v Azovskom mori, v súvislosti ruským vojenským útokom na ukrajinské lode v Kerčskom prielive, ku ktorému došlo 25. novembra tohto roku. Ministri odsúdili tento útok, zdôraznili plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajine a apelovali na prepustenie zajatých a neprávom odsúdených ukrajinských námorníkov, ako aj na garantovanie voľného prechodu cez Kerčský prieliv pre všetky lode. „Incident v Kerčskom prielive bol priamym dôsledkom anexie Krymu. Slovensko ako nadchádzajúca predsednícka krajina OBSE má silný záujem na dosiahnutí udržateľného mierového riešenia, ktoré bude založené na Minských dohodách a územnej celistvosti Ukrajiny," uviedol v tejto súvislosti minister Lajčák. Situáciu následne detailne rozdiskutovali s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Pavlom Klimkinom, vrátane možností EÚ posilniť ekonomickú podporu pre regióny východnej Ukrajiny najviac postihnuté konfliktom.
 • 10.12.2018
  Brusel (6. – 7. decembra 2018) – Ústrednou témou ministerskej debaty bola prevencia a odstraňovanie cezhraničných ohrození zdravia prostredníctvom systematického boja proti nedôvere občanov, ktorá vedie k poklesu zaočkovanosti obyvateľov Európskej únie.
 • 05.12.2018
  „V citlivej problematike spracúvania údajov sa Slovensko prihovára za flexibilné a nadčasové riešenie, keďže navrhovaný zoznam výnimiek nie je dostatočný,“ povedala v diskusii veľvyslankyňa Petra Vargová. „Obávame sa, že môže nastať konflikt s prijatým nariadením o ochrane osobných údajov.“
 • 04.12.2018
  Brusel (1. decembra 2018) - počas prvého decembrového víkendu sme pre deti diplomatov a Slovákov pracujúcich v Bruseli pripravili predstavenie Bábkového divadla na rázcestí z Banskej Bystrice.
Viac