1. Domov
  2. Neuigkeiten

Odborový zväz Verdi informoval, že na letisku v Düsseldorfe začne 27. januára 2022 v ranných hodinách štrajk, ktorý potrvá do 28. januára 2023, 0:30 hod. Najmenej polovica plánovaných letov bude zrušená alebo výrazne oneskorená.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne v spolupráci so Slovenským inštitútom v Berlíne usporiadalo v utorok, 6. decembra 2022, mikulášske stretnutie krajanov pri kapustnici.

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Andrej Stančík prijal v utorok, 6. decembra 2022, v Bratislave štátnu ministerku pre európske záležitosti a klímu nemeckého ministerstva zahraničných vecí Annu Lührmann.

Slovenská spoločnosť ESET uskutočnila 6. októbra 2022 po prvýkrát v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Berlíne konferenciu kybernetickej bezpečnosti na území Nemecka, venovanú verejnému sektoru.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok dnes (26. júla 2022) rokoval v Bratislave so šéfkou nemeckej diplomacie Annalenou Baerbock. Išlo o jej prvú návštevu Slovenskej republiky vo funkcii. Ministri ocenili vysokú úroveň bilaterálnych vzťahov a zhodli sa na ich strategickom politickom, bezpečnostnom a ekonomickom význame.

Pod názvom 1991 - príchod Volkswagenu na Slovensko - tri dekády automobilového priemyslu na Slovensku zorganizovalo Veľvyslanectvo SR v Berlíne stretnutie so seniorskými členmi Volkswagen Management Association (VMA).