Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti

Stefánia út. 22-24, Budapest XIV. obv., Maďarsko
Mapka polohy
Tel.: +36 14609010
Fax: +36 14609020
Mobil: +36 302695997 (pohotovostný mobil)
Email: emb.budapest@mzv.sk
subor.jpg

Oznamy

Úradné hodiny veľvyslanectva: pondelok - piatok: 8:00 - 16:00

Stránkové hodiny - Konzulárne oddelenie: - pondelok, streda, štvrtok 9.30 – 12.00

tel: +36 14609035

AKTUALITY

 • 25.02.2016
  Budapešť (25. februára) – Slovensko-maďarské vzťahy sa dostali na historicky najvyššiu úroveň. Počas pracovnej návštevy v Budapešti to dnes konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Naša spolupráca a kontakty sú veľmi intenzívne a moja návšteva len potvrdila, že dvojstranné vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom sú lepšie ako kedykoľvek predtým,“ uviedol minister M. Lajčák po rokovaní so svojím maďarským rezortným kolegom Péterom Szijjártóom. „Trend komunikácie, ktorý sme nastolili za posledné roky, je prospešný pre naše krajiny aj pre našich občanov. Vedieme pozitívny dialóg, veci nezametáme pod koberec, ale spoločne hľadáme najlepšie riešenia,“ zhodnotil minister M. Lajčák konštruktívnu atmosféru v komunikácii oboch krajín.
 • 02.02.2016
  V rezidencii veľvyslanca SR v Maďarsku Rastislava Káčera sa uskutočnila 27. januára 2016 prezentácia maďarského prekladu tretieho dielu pentalógie profesora Štefana Kassaya Podnik a podnikanie.
 • 16.12.2015
  Bratislava (16. decembra) - Od nového roku spúšťa Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) v spolupráci s národnými mobilnými operátormi novú službu pre verejnosť pod názvom Núdzová SMS. V Bratislave o tom dnes informoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák spoločne s generálnym riaditeľom Orange Slovensko Pavlom Lančaričom, generálnym riaditeľom O2 Slovakia Petrom Gažíkom, predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovak Telekom Miroslavom Majorošom a generálnym riaditeľom SWAN Miroslavom Strečanským.
 • 12.11.2015
  Vyšehradská štvorka je najstabilnejšie regionálne zoskupenie v strednej Európe a v rámci EÚ sme stabilizujúci faktor. Na Pražskom európskom summite, ktorý organizujú tri popredné české think-tanky to vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Na summite vystúpil v rámci panelovej diskusie ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky k tomu, ako môže V4 ovplyvniť schopnosť inštitúcií EÚ čeliť výzvam z vonkajšieho prostredia.
Viac