Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti

Stefánia út. 22-24, Budapest XIV. obv., Maďarsko
Mapka polohy
Tel.: +36 14609010
Fax: +36 14609020
Mobil: +36 302695997 (pohotovostný mobil)
Email: emb.budapest@mzv.sk

Oznamy

Stránkové hodiny - Konzulárne oddelenie: - pondelok, streda, štvrtok 9.30 – 12.00

tel: +36 14609035

AKTUALITY

 • 31.08.2017
  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa 31. augusta 2017 zúčastnil v Budapešti na stretnutí ministrov krajín Vyšehradskej štvorky a šiestich krajín Východného partnerstva. Východné partnerstvo je projekt Európskej únie zameraný na podporu vzťahov s krajinami na východ od jej hraníc. Patrí sem šesť postsovietských štátov – Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Gruzínsko, Moldavsko a Ukrajina.
 • 27.07.2017
  MZVaEZ SR upozorňuje cestujúcich do Chorvátska a ďalších európskych dovolenkových destinácií na možné dopravné zápchy na prelome mesiacov júl a august z dôvodu začínajúcich a končiacich prázdnin v niektorých nemeckých spolkových krajinách a pokračujúcich prázdnin v Taliansku, Rakúsku, Slovinsku a Maďarsku. V tejto súvislosti odporúčame sledovať dopravnú situáciu na cestných ťahoch a hraničných priechodoch aj prostredníctvom miestnych automotoklubov:
 • 12.07.2017
  Slovensko a Maďarsko spoločne investovali množstvo energie a úsilia do vybudovania pozitívnych vzťahov a dobrého susedského dialógu. Z výsledkov tohto procesu benefitujú obe strany a občania oboch štátov. Konštatoval to dnes (12. júla) minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí s novým veľvyslancom Maďarska v Slovenskej republike Tiborom Petö.
 • 10.07.2017
  Ak sme presvedčení, že viac demokracie znamená väčšiu stabilitu, potom Ukrajina je skúškou dospelosti pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ. Povedal to dnes (10. júla) minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí šéfov rezortov diplomacie krajín Vyšehradskej štvorky, Rakúska, Slovinska a Chorvátska v Budapešti v paneli venovanom Ukrajine. Ministerská schôdzka mala na programe 3 hlavné body v samostatných blokoch: dopravné a iné prepojenia regiónu (interkonektivita), západný Balkán a Ukrajinu, pričom M. Lajčák otváral práve blok venovaný nášmu východnému susedovi.
Viac