Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti

Stefánia út. 22-24, Budapest XIV. obv., Maďarsko
Mapka polohy
Tel.: +36 14609010
Fax: +36 14609020
Mobil: +36 302695997 (pohotovostný mobil)
Email: emb.budapest@mzv.sk

Oznamy

Stránkové hodiny - Konzulárne oddelenie: - pondelok, streda, štvrtok 9.30 – 12.00

tel: +36 14609035

AKTUALITY

 • 27.07.2017
  MZVaEZ SR upozorňuje cestujúcich do Chorvátska a ďalších európskych dovolenkových destinácií na možné dopravné zápchy na prelome mesiacov júl a august z dôvodu začínajúcich a končiacich prázdnin v niektorých nemeckých spolkových krajinách a pokračujúcich prázdnin v Taliansku, Rakúsku, Slovinsku a Maďarsku. V tejto súvislosti odporúčame sledovať dopravnú situáciu na cestných ťahoch a hraničných priechodoch aj prostredníctvom miestnych automotoklubov:
 • 12.07.2017
  Slovensko a Maďarsko spoločne investovali množstvo energie a úsilia do vybudovania pozitívnych vzťahov a dobrého susedského dialógu. Z výsledkov tohto procesu benefitujú obe strany a občania oboch štátov. Konštatoval to dnes (12. júla) minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí s novým veľvyslancom Maďarska v Slovenskej republike Tiborom Petö.
 • 10.07.2017
  Ak sme presvedčení, že viac demokracie znamená väčšiu stabilitu, potom Ukrajina je skúškou dospelosti pre spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ. Povedal to dnes (10. júla) minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na stretnutí šéfov rezortov diplomacie krajín Vyšehradskej štvorky, Rakúska, Slovinska a Chorvátska v Budapešti v paneli venovanom Ukrajine. Ministerská schôdzka mala na programe 3 hlavné body v samostatných blokoch: dopravné a iné prepojenia regiónu (interkonektivita), západný Balkán a Ukrajinu, pričom M. Lajčák otváral práve blok venovaný nášmu východnému susedovi.
 • 01.03.2017
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (1. marca) stretol na pôde rezortu diplomacie s ministrom zahraničného obchodu a zahraničných vecí Maďarska Péterom Szijjártóom, ktorý pricestoval do Bratislavy, aby sa tu zúčastnil na slávnostnom podpise zmluvy o výstavbe elektrizačného prepojenia, ktoré patrí medzi strategické cezhraničné projekty SR v oblasti energetiky. Ministri ocenili dobrú úroveň vzájomných vzťahov medzi oboma krajinami a venovali sa možnostiam zintenzívnenia spolupráce nielen v oblasti energetiky a infraštruktúry, ale aj v ďalších sférach bilaterálnej spolupráce, osobitne vo formáte V4, ktorého predsedníctvo Maďarsko preberie už v tomto roku. Obaja partneri tiež diskutovali o téme nadchádzajúceho summitu V4 vo Varšave k rozdielom v kvalite rovnako označených potravín v rámci EÚ. Zhodli sa, že je to príležitosť, aby EÚ a jej inštitúcie preukázali schopnosť konať v prospech obyvateľov Únie, k čomu by mal dopomôcť jasný a konkrétny signál v podobe spoločného vyhlásenia V4 k danej téme.
Viac