1. Domov
  2. Home

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Paríži

Paríž - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Často hľadané:   COVID-19   Podmienky vstupu   Miestne špecifiká

Upozornenie pred cestou

Francúzsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19, ktoré platia rovnako pre Korziku, ako aj zámorské územia a regióny.

Neprehliadnite

Strata dokladov

V prípade straty, krádeže cestovných dokladov v cudzine, vám môže veľvyslanectvo vydať náhradný cestovný doklad. Ide o doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na ...

BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Oznamy

Režim prijímania žiadostí na konzulárnom oddelení

Aktualizované 17.08.2022
Publikované 17.08.2022

Klienti konzulárneho oddelenia Veľvyslanectva SR v Paríži sú vybavovaní v utorok, stredu a štvrtok v čase medzi 9.00 – 12.00 hod. (s výnimkou štátnych sviatkov SR).

Nosenie rúška nie je povinné, len odporúčané. Konzulárne oddelenie si v prípade podozrenia na  COVID-19 vyhradzuje právo odmerania telesnej teploty, prípadne preukázania sa potvrdením o očkovaní či PCR testom.

Klientom je umožnený vstup na konzulárne pracovisko len vo vopred objednanom a potvrdenom termíne. Rezerváciu termínu na konzulárnom oddelení prijímame výlučne prostredníctvom e-mailu: cons.paris@mzv.sk.

Pri rezervácii je potrebné špecifikovať druh a dôvod podania a optimálne uviesť tri alternatívne termíny.

Potvrdenie termínu a ďalšie inštrukcie budú klientovi odoslané v odpovedi na jeho email. Pri žiadostiach, u ktorých sa nevyžaduje osobná prítomnosť žiadateľa, uprednostňujeme podanie poštovou zásielkou (vystavenie duplikátov matričných dokladov, žiadosti o doklady k sobášu vo FR, osvedčenie kópie, prekladu).

Žiadosti o víza a pobyty na Slovensku prijímame po rezervácii termínu e-mailom.


Cestovanie

Naše služby

Čo môže veľvyslanectvo urobiť
Čo konzul môže urobiť a čo nie 
Cestovný pas
Postup pre vydanie pasu krok za krokom
Strata/odcudzenie dokladov
Čo by ste mali robiť, ak stratíte alebo vám alebo ukradnú pas
Zápis o uzavretí manželstva
Zápis o uzavretí manželstva do osobitnej matriky
Narodenie dieťaťa
Zápis narodenia do osobitnej matriky
Overovanie dokladov
Overovanie podpisu, listín, apostil
Občiansky preukaz
Podmienky a postup pri vydávaní občianskych preukazov
Osvedčenie o štátnom občianstve
Postup pri žiadosti o osvedčenie o štátnom občianstve. 
Správne poplatky
Prehľad poplatkov za  konzulárne služby
Pobyt cudzinca
Doklady potrebné k vybaveniu pobytu
Výpis z registra
Požiadajte o výpis z registra trestov

Rezervácia termínu

Všetky podania, ktoré si vyžadujú osobnú prítomnosť na konzulárnom oddelení, sa uskutočňujú výlučne pridelením termínu.
Nasledujúci sviatok je
1. november
Sviatok všetkých svätých
Veľvyslanectvo je zatvorené

Aktuálne

Na Medzinárodnom astronautickom kongrese (IAC 2022), ktorý sa konal 19. - 23. septembra v Paríži, sa Slovensko po prvý raz predstavilo národným stánkom – a ten sa stal prirodzeným „hubom“ stretávania sa slovenskej vesmírnej komunity tvorenej nielen vývojármi z domu, ale aj našincami v službe medzinárodných odborných organizácií.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje, že po tropickej búrke FIONA, ktorá sa prehnala ostrovom Guadeloupe v noci z piatka na sobotu 17. septembra 2022 a zanechala ho bez elektriny, telefonického a internetového pripojenia, bude na ostrove vyhlásený stav prírodnej katastrofy.

Francúzsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19, ktoré platia rovnako pre Korziku, ako aj zámorské územia a regióny.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.


Ponúkame program krátkodobých študentských stáží ako možnosť pre študentov oboznámiť sa s činnosťou ministerstva a zastupiteľských úradov v zahraničí.

Prostredníctvom krátkych videí chceme vyvracať rozšírené mýty, hoaxy alebo dezinformácie, ktoré krivia diskusiu a neférovým spôsobom podkopávajú spoločenský konsenzus v témach, ktoré sú pre budúcnosť našej krajiny dôležité.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.