Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stále zastúpenie SR pri EÚ Brusel

Avenue de Cortenbergh 107, 1000, Brussels, Belgicko
Mapka polohy
Tel.: +32 27436811
Fax: +32 27436888, +32 27436889
Mobil: +32 475531754 (pohotovostný mobil)
Email: eu.brussels@mzv.sk

Oznamy

Dve agentúry EÚ – EMA (Európska lieková agentúra) a EBA (Európsky orgán pre bankovníctvo), ktoré v súčasnosti sídlia v Londýne, sa v súvislosti s brexitom presťahujú v roku 2019  do nového sídla.

Slovenská republika je jedna z piatich krajín, v ktorej sa nenachádza žiadna európska agentúra, spomedzi týchto piatich krajín je hodnotená ako ekonomicky najsilnejšia, s výhodnou geografickou polohou.

Prezentačný materiál našej kandidatúry poskytuje reálny a pozitívny obraz Slovenska a hlavného mesta Bratislavy, ktoré ponúkame pre budúce sídlo agentúry.

pdf Prezentačný materiál kandidatúry SR  (pdf; 50.38 MB)

 

Kontakt pre médiájanka.nagyova@mzv.sk

AKTUALITY

 • 26.07.2017
  Hodnotenie celkovej bezpečnostnej situácie v Európe s osobitným dôrazom na témy spoločnej bezpečnostnej a zahraničnej politiky, priority nadchádzajúceho 72. VZ OSN v kontexte zvolenia M. Lajčáka do funkcie budúceho predsedu tohto orgánu a spolupráca medzi OSN a EÚ, boli ústrednými témami dnešného (26. júla) stretnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s výkonným riaditeľom Európskej služby pre vonkajšiu činnosť (EEAS) pre Európu a Strednú Áziu Thomasom Mayr-Hartingom na pôde rezortu diplomacie.
 • 19.07.2017
  Brusel (17.-18. júla 2017) – Dvojdňová Rada ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo (AGRIFISH) mala v Bruseli na programe viacero dôležitých tém. Ministri diskutovali o budúcnosti Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP), pričom zdôraznili nutnosť jej zjednodušenia a zdravého financovania. V rámci zjednodušovania SPP rezonovala najmä oblasť kontrol a zefektívnenie legislatívneho rámca. Ministri „nových“ členských krajín poukázali na potrebu dorovnania priamych platieb, zároveň však komisár Phil Hogan upozornil na to, že rozpočet na SPP sa v budúcom období s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť znížiť.
 • 17.07.2017
  Priority implementácie Globálnej stratégie EÚ na ďalšie obdobie, vývoj v Líbyi a KĽDR a spolupráca EÚ s medzinárodnými organizáciami pri riešení výziev nekontrolovanej migrácie na centrálnej Stredomorskej migračnej trase, boli hlavnými témami dnešného (17. júla) zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli. Slovenskú republiku na ňom zastupoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.
 • 12.07.2017
  Brusel (11. júla 2017) - V Bruseli sa uskutočnilo zasadnutie Rady EÚ pre hospodárske a finančné záležitosti (ECOFIN) s hlavnými témami v daňovej a finančnej oblasti.
Viac