Ekonomické správy

6. ročník biznis fóra, ktoré je súčasťou 9. summitu Iniciatívy Trojmoria, sa uskutoční 11. apríla 2024 vo Vilniuse, Litva.

Brazílske veľvyslanectvo so sídlom v Bratislave informuje o príležitosti pre slovenských podnikateľov so záujmom o import brazílskych komodít nadviazať kontakty s brazílskymi producentmi komodít z rôznych sektorov.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zorganizovali 20. februára 2024 Slovensko-turecké biznis fórum.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Moldavskej republike sa 16. - 18. februára 2024 zúčastnilo 27. ročníka medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu pod názvom Tourism & Travel Expo na medzinárodnom výstavisku MOLDEXPO v Kišiňove.

V nadväznosti na nástupnú návštevu generálnej konzulky u guvernéra Istanbulu v októbri 2023, opätoval 13. februára 2024 guvernér Davut Gül návštevu na Generálnom konzuláte SR v Istanbule.

EIT Hub Israel, izraelská pobočka Európskeho inštitútu pre inovácie a technológie, v roku 2024 opäť organizuje inovačný program Disrupt Me, určený pre európske spoločnosti, ktoré chcú pre svoj ďalší rozvoj využiť izraelské inovácie.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Číne informuje o príprave národného stánku na výstave Beijing International Tourism Expo (BITE), ktorá sa uskutoční 14. - 16. júna 2024 v Pekingu.

Dňa 13. februára 2024 sa uskutočnil druhý tohtoročný Firemný deň so zameraním na potravinársky priemysel na Slovensku.

Veľvyslanectvo Ukrajiny so sídlom v Bratislave informuje o plánovanej privatizácii objektov štátneho majetku Ukrajiny.

Spoločnosť Luka Koper plc, ktorá prevádzkuje prístav Koper, hľadá potenciálnych záujemcov, ktorí by mali záujem zúčastniť sa verejného obstarávania.

1 / 10