Ekonomické správy

V dňoch 27. – 28. apríla 2023 sa uskutoční v priestoroch kongresovej sály Taškent City 2. Taškentské medzinárodné investičné fórum (ТIIF-2023).

V rámci projektu ekonomickej diplomacie, zameraného na podporu cestovného ruchu krajín Vyšehradskej spolupráce, sa dňa 24. marca stretli zástupcovia agentúr cestovného ruchu a firmy krajín V4, aby si vymenili skúsenosti so švajčiarskymi kolegami v oblasti turizmu.

Veľvyslanectvo Jordánska so sídlom vo Viedni informuje o veľtrhoch a výstavách v Jordánsku plánovaných v roku 2023.

S cieľom podpory cestovného ruchu sa dňa 23. marca 2023 uskutočnilo prezentačné podujatie ekonomickej diplomacie počas sympózia malých a stredných podnikov v Badene.

Vo štvrtok 23. marca 2023 sa v Šanghaji pri príležitosti osláv 30. výročia vzniku SR a pripomenutia si 130. výročia narodenia osobnosti L. Hudeca uskutočnilo prezentačné podujatie s názvom Slovak Business Day.

Veľvyslanectvo Kataru so sídlom vo Viedni informuje o konaní veľtrhu Horticultural Expo 2023 ,,Green Desert, Better Environment“, ktorý sa bude konať od októbra 2023 do marca 2024, v katarskom hlavnom meste Doha.

Bratislavská a Trnavská regionálna komora SOPK Vás pozývajú na medzinárodné bezplatné kooperačné podujatie firiem zo strednej Európy, ktoré je pripravované s partnerskými komorami z Rumunska, Maďarska a Moldavska.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková navštívila 21. – 22. marca 2023 v rámci podujatia „Z regiónov do sveta“ Žilinský samosprávny kraj (ŽSK).

Obchodná komisia mesta Šanghaj (Shanghai Municipal Commission of Commerce) zorganizovala dňa 27. februára 2023 brífing na tému obchod a investície v roku 2023.

Vedúci Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu v Taipei Bruno Hromý prijal vo štvrtok (16. marca 2023) tri slovenské startupy, ktoré na Taiwane prišli nielen na Smart City Summit & Expo, ale aj preskúmať možnosti pre začínajúce spoločnosti na Taiwane.

1 / 10