Grécko

Vlajka Grécka

Grécko

Atény - miestny čas:

Ilustračná fotografia Shutterstock


Upozornenie pred cestou


Cestovanie

Upozornenia pred cestou
Podmienky vstupu
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Slovenskí občania, ktorí plánujú cestu do Grécka (vrátane detí) musia mať platný vlastný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Osoby, ktoré sa zdržiavajú sa v krajine, sú povinné mať doklad totožnosti neustále pri sebe, a to pre prípad možnej kontroly totožnosti zo strany polície. 

Uistite sa, že váš cestovný pas alebo občiansky preukaz bude platný počas celého pobytu. 

Minimálna platnosť cestovného dokladu a občianskeho preukazu sa nevyžaduje. 

Ak sa rozhodnete zdržať sa v Grécku dlhšie ako tri mesiace, budete si musieť vybaviť prechodný alebo trvalý pobyt. 

 

Pozemná doprava

Cestujúcim je do krajiny povolený vstup pozemnou dopravou cez hraničné priechody Kakavia, Mertziani a Mavromatio (z Albánska), Promachonas, Ormenio, Nymfea a Exochi (z Bulharska), Evzoni, Doirani, Niki a Krystallopigi (zo Severného Macedónska), ako aj Kipi, Kastanies (z Turecka).  

Odporúčame mať uzatvorené havarijné poistenie.  

Pri vstupe autom do krajiny resp. pri cestovaní autom po Grécku potrebujete: technický preukaz, medzinárodný doklad o platnosti povinného zmluvného poistenia (tzv. zelená karta), vodičský preukaz, auto-lekárničku, hasiaci prístroj a výstražný trojuholník.

Na gréckych diaľniciach sa platí mýto; platbu môžete realizovať v hotovosti aj kartou.

Doprava v hlavnom meste Grécka môže byť chaotická a agresívna. Je nutné dať si pozor na niektoré miestne špecifiká (napr. množstvo motorkárov na ceste či obiehanie z oboch strán na trojprúdovej ceste).  

 

Letecká doprava

Všetky grécke letiská sú otvorené pre vnútroštátne aj medzinárodné lety. Aj pri vnútroštátnych letoch sa vyžaduje predloženie platného cestovného dokladu.

Cestovanie s deťmi
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Deti musia mať platný cestovný doklad (pas/občiansky preukaz), v prípade, že necestujú s oboma rodičmi odporúčame mať so sebou notárom overené splnomocnenie na cestovanie s dieťaťom v anglickom jazyku.

Splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v slovenskom jazyku
Word 13.0 kB, 10.3.2023, 4855 stiahnutí
Stiahnuť
Splnomocnenie na sprevádzanie dieťaťa cudzou osobou pri ceste do zahraničia v anglickom jazyku
Word 12.8 kB, 10.3.2023, 5219 stiahnutí
Stiahnuť
Miestne špecifiká
Aktualizované 18.07.2023
Publikované 11.05.2022

Základné potraviny, spotrebný tovar a služby: ceny sú jemne vyššie ako na Slovensku, v supermarketoch približne o 15 - 20%. 

 

Obmedzený predaj v nedeľu

V Grécku je v účinnosti čiastočný zákaz nedeľného predaja. Výnimku zo zákazu tvoria cukrárne, kvetinárstva a reštaurácie. V turistických regiónoch môže byť nedeľný predaj povolený miestnymi regionálnymi úradmi.  

Výnimka z nedeľného zákazu predaja sa vzťahuje aj na:

 • prvú nedeľu zimného výpredaja;
 • prvú nedeľu letného výpredaja;
 • prvú májovú nedeľu;
 • prvú novembrovú nedeľu;
 • poslednú nedeľu v roku;
 • jednu z dvoch nedieľ pred Vianocami.
Colné predpisy – čo je možné doviezť a vyviezť pre osobnú spotrebu
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Platia predpisy EÚ, pri prevoze tovaru cez vnútornú hranicu EÚ sa vykonáva colná kontrola len v prípade, že colné orgány majú informácie o pašovaní zakázaného tovaru.

Info pre motoristov
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Grécko je z hľadiska štatistiky dopravných nehôd charakteristické vysokým percentom smrteľných úrazov.

Pri vedení motorového vozidla je potrebné si počínať maximálne obozretne vzhľadom na osobitný štýl jazdenia v Grécku.

Počas dňa nie je povinnosťou jazdiť so svetlami a večer sa pripravte na to, že miestni vodiči jazdia iba s obrysovými svetlami dovtedy, kým nie je úplná tma.

Osobitnú pozornosť treba venovať vedeniu motorových vozidiel vo veľkých mestách, kde dochádza k nerešpektovaniu jazdných pruhov a z dôvodu chýbajúcich parkovacích miest často aj k netradične odstaveným vozidlám. Osobitne upozorňujeme na časté nepoužívanie smeroviek, či nejednoznačné pravidlá pri vchádzaní na kruhové objazdy (prednosť majú spravidla vozidlá vchádzajúce na kruhový objazd, pokiaľ nie je vyznačené inak).

Spoplatnené diaľnice sú vo všeobecnosti v dobrom stave a sú dostatočné široké. Špecifikom je jazda po krajnici – uvoľňuje sa tým cesta rýchlejším autám.

Dopravné a smerové značenie je napriek neraz netradičnému umiestneniu (tesne v križovatke, resp. na oboch stranách cesty) relatívne prehľadné a na hlavných cestných trasách aj v latinke. Časté sú úrazy na malých motocykloch. Pri jazde na motocykle osobitne odporúčame používať prilbu, ktorá je v Grécku povinná. 

Miestni vodiči často ani napriek vysokým pokutám nedodržujú predpisy, turisti sa tak často stávajú účastníkmi dopravných nehôd. Sledujte okolie viac než obvykle a predvídajte vždy to horšie.

Je zakázané viesť motorové vozidlá pod vplyvom alkoholu alebo toxických látok. Maximálna povolená hranica obsahu alkoholu v krvi je 0,5 ‰. Jej prekročenie sa trestá pokutou a ide o trestný čin.
Nulová tolerancia alkoholu v krvi sa vzťahuje na začínajúcich vodičov, ktorí vlastnia vodičský preukaz kratšie než 2 roky, na motocyklistov a vodičov úžitkových alebo obchodných vozidiel.

Za šoférovanie pod vplyvom drog alebo alkoholu, ale napríklad aj za šoférovanie pri fyzickom a psychickom vyčerpaní alebo zlom stave vozidla môžete byť potrestaní odňatím slobody až na 3 roky. Ak je vďaka tomu zranená osoba, tak je to až 10 rokov.

Základné rýchlostné limity:

 • Maximálna povolená rýchlosť v obci je 50 km/h (pokiaľ nie je uvedené inak);
 • Maximálna povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h (pokiaľ nie je uvedené inak);
 • Maximálna povolená rýchlosť na diaľnici je 130 km/h, (pokiaľ nie je uvedené inak);  

Aktuálne tarify 

Diaľničné poplatky sa platia za prejazd väčšiny diaľnic, most Rio-Antirrio a tunel Aktio-Preveza a sú vyberané v mýtnych bránach. Povinnosť zaplatiť mýto za diaľnice platí pre všetky motorové vozidlá od motocyklov až po vozidlá nad 3,5 t. Platbu je možné vykonať hotovosťou v eurách, platobnou kartou alebo palubnou jednotkou, ktorú je vďaka GRITS prenositeľnosti možné používať na všetkých diaľniciach.


Výška diaľničných poplatok závisí od kategórie vozidiel. Orientačne uvádzame poplatky za osobné vozidlá na nasledovných trasách:

Trasa Poplatok
Atény – Nafplio 6,40 eur
Atény – Tripoli 8,75 eur
Atény – Sparta 13,55 eur
Atény – Kalamata 13,80 eur
Atény – Korint 3,90 eur
Atény – Patras 11,60 eur
Atény – Ioannina 37,50 eur
Atény – Igoumenitsa 9,00 eur
Atény – Alexandropouli 8,40 eur
Atény – Solún (Thessaloniki) 31,35 eur

 

Poplatky za použitie mostu medzi Rio – Antirrio (neďaleko Patrasu):

Vozidlo Poplatok
Osobné vozidlá 13,30 eur
Nákladné vozidlá podľa kategórie od 20 – 41,50 eur
Autobusy podľa kategórie od 30,00-65,00 eur

 

Poplatky za použitie tunela medzi Aktio a Prevezou:

Vozidlo Poplatok
Osobné vozidlá 3,00 Eur
Nákladné vozidlá podľa kategórie od 5,00 – 14,00 Eur


Benzínové pumpy na menších cestách sú často otvorené len do 19.00 hod. Možnosť dočerpania paliva býva celkovo limitovaná. Vo väčšine malých miest a dedín bývajú čerpacie stanice rodinnými podnikmi, v ktorých možno platiť iba v hotovosti. Často tiež majú v nedeľu zatvorené.


Ceny
Pohonné hmoty: sú porovnateľné ako v Slovenskej republike.

Bezpečnostná situácia
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Všeobecná úroveň bezpečnosti v Grécku zodpovedá štandardom bezpečnosti členského štátu Európskej únie. Turistom odporúčame ostražitosť najmä v centre hlavného mesta, v metre a na letisku, kde dochádza k častým krádežiam dokladov a peňazí.

V blízkosti vojenských objektov - najmä v oblastiach pozdĺž štátnych hraníc – nie je dovolené bez špeciálneho povolenia fotografovať a nakrúcať video, špeciálne povolenie sa vzťahuje aj na používanie dronov.

Turistické a iné užitočné informácie

Doprava

Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Letecké spojenie

Aktuálne existuje jediné pravidelné letecké spojenie medzi Slovenskom a Gréckom a to vďaka spojeniu spoločnosti Ryanair (Bratislava – Solún). Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré poskytujú priame spojenie medzi Viedňou a Aténami. Medzi ne patrí spoločnosť Austrian Airlines, telefónne číslo 801 11 26 026), spoločnosť Aegean Air (, telefónne číslo 801 11 20 000) a tiež už spomínaná spoločnosť Ryanair.   
 
V priebehu letnej turistickej sezóny je možné využiť charterové lety do najznámejších ostrovných destinácií (Rodos, Santorini, Kréta..).

 

Vlaková doprava

Priame medzinárodné vlakové spojenie z Bratislavy do Atén a späť nie je. 

Grécke železnice TRAINOSE  prevádzkujú denne pravidelnú medzinárodnú vlakovú linku Solún (Thessaloniki) - Sofiou (Bulharsko) a Solún – Skopje - Belehrad, pričom na trase Atény – Solún a späť premávajú zrýchlené vlaky Intercity. 

Zakúpenie cestovného lístka vopred je možné elektronicky na webovej stránke gréckych železníc alebo v pobočkách gréckych železníc TRAINOSE 

 • v Aténach (adresa: ul. Sina č. 6, tel. 0030-210 3621039, 0030-210 3627947 od 8.00 – 15.00 hod.), 
 • v Pireu (Akti Miaouli č. 11, tel. 0030-210 4221810), 
 • v Solúne (adresa: ul. Aristotelous č. 8, tel. 0030-2310 599421), 

alebo v iných mestách s možnosťou vystavenia medzinárodnej zľavnej karty: Eurail, Interail alebo BalkanFlexipass. 

Nepretržité informácie je možné získať na nepretržitej tel. linke 14511, na tel. 0030-210 5298906 v čase od 09.00 – 17.00h alebo elektronicky na: sina@trainose.gr.
 
 

Lodná doprava

Do Grécka je možné cestovať aj lodnou dopravou z Talianska, prevádzkovanou gréckymi lodnými spoločnosťami ANEK LINES, MINOAN LINES, VENTOURIS FERRIES, ENDEAVOR LINES, SUPERFAST po trasách, ako sú napr. Ancona – Igoumenitsa, Ancona – Patras, Bari – Igoumenitsa, Bari – Patras, Brindisi – Igoumenitsa, Benátky – Igoumenitsa, Brindisi – Patras, Benátky – Patras a späť.


Autobusová doprava

Spoločnosť Korona Travel vykonáva prepravu na trase Atény – Bratislava – Praha a späť počas celého roka z Hlavnej autobusovej stanice Bratislava - Mlynské Nivy s príchodom do Atén na ul. Lagoumitzi 65 & Rene Pyo 29, Neos Kosmos, 117 44 Atény. Kontakt na spoločnosť Korona Travel v Aténach: tel. 0030-210 92 33 333, 0030-210 9270772-3. Pobočka firmy v Bratislave sídli na Košickej ulici č. 37, telefónne číslo 02-55569831. 
 
Spoločnosť Siamos Tours vykonáva prepravu na trase Krosno (Poľsko) – Košice – Atény s odchodom z Košíc (Hlavná autobusová stanica) do Atén (na ulici Kontrinktonos 10 a Patision) a späť. Informácie o tejto spoločnosti a cestovnom poriadku v Grécku možno získať nepretržite na mobilnom telefónnom čísle 0030-6974 257301 alebo 0030-210 8219900.

Cestovná kancelária Zanko Tours zabezpečuje rezerváciu lístkov autobusovou dopravou na trati Atény – Košice – Waršava a späť. Odchod autobusu z Atén do Košíc z parkoviska na ul. Acharnon 12, odchod autobusu z Košíc je z Hlavnej autobusovej stanice. Kontakt na cestovnú kanceláriu: tel. 0030-210 5241050. Cestujúci, ktorí chcú cestovať z Košíc a nemajú zabezpečený lístok z Atén, sa musia obrátiť na pobočku cestovnej kancelárie v Poľsku v meste Krosno, tel. 0048-134365185. 

Pre trasu Budapešť - Atény možno využiť službu cestovnej kancelárie FP Travel. Autobus odchádza z Budapešti (autobusová stanica Volánbusz Népliget) a z Atén (ul. Lenorman 8, Metaxourghio, 104 36 Atény). Kontakt na cestovnú kanceláriu: tel. 0030-210 3628812, 0030-210 5233969, e-mail: fptravel@otenet.gr.
 
Pozemné spojenie: Cesta autom z Bratislavy do Atény cez Maďarsko, Srbsko a Severné Macedónsko je približne 1660 km dlhá.

 

Doprava v hlavnom meste

V meste fungujú všetky druhy dopravy - metro, električka, autobusy aj trolejbusy. Najlepším a najrýchlejším spôsobom dopravy po meste je metro, ktoré sa skladá z troch liniek, ktoré v centre mesta vytvárajú prestupný trojuholník. Aténske metro premáva približne od 5:30 do 00:30; v piatok a sobotu do 2.00 hod.

Lístky je možné zakúpiť na stanici metra alebo električky v automatoch, lístky nie je možné zakúpiť u vodiča. Cena 90-minútového lístka je 1,40 eur, denný lístok stojí 4,50 eur. Cena lístka na linku smerom na/z letiska Atény je 9 eur jednosmerný / 16 eur obojsmerný. 

Sieť autobusov a trolejbusov v Aténach je veľmi rozsiahla. Väčšina autobusov a trolejbusov premáva denne od 5.00 hod. do polnoci, ale nezriedka sa stáva že spojenia meškajú. 
Autobusy Airport Express premávajú 24 hodín denne. Tieto služby spájajú medzinárodné letisko v Aténach s centrom mesta (námestie Syntagma), prístavom Pireus a medzimestským autobusovým terminálom (KTEL Kifissos).

 

Taxislužba 

Žlté taxíky v Aténach sú rozšíreným druhom dopravy aj keď drahším v porovnaní s inou mestskou dopravou. Väčšina taxi vodičov krúži okolo hlavných dopravných terminálov alebo väčších námestí. Taxík si viete zastaviť na ulici zdvihnutím ruky, no dobre fungujú aj aplikácie Beat a Uber. 

Zdravotná  starostlivosť

Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Nevyhnutná (akútna) lekárska starostlivosť je poskytovaná našim občanom v štátnych zdravotníckych zariadeniach bezplatne, a to na základe Európskeho preukazu zdravotného poistenia, ktorý si občania musia vyžiadať od svojej zdravotnej poisťovne v Slovenskej republike ešte pred vycestovaním do Grécka. 

V prípade, že by chceli slovenskí občana využiť služby súkromného zdravotníckeho zariadenia, odporúčame im, aby pred cestou do Grécka uzavreli dohodu o komerčnom poistení v Slovenskej republike. V prípade, že si slovenský občan neplatil zdravotné poistenie na území Slovenskej republiky (tzn. nemá Európsky preukaz zdravotného poistenia), hradí si zdravotnú starostlivosť poskytnutú v Grécku z vlastných prostriedkov. 

Na prevoz do Slovenskej republiky je potrebné uzatvoriť komerčné poistenie, prípadne túto otázku konzultovať s príslušnou zdravotnou poisťovňou ešte pred odchodom zo Slovenskej republiky. Očkovanie sa pri vstupe do Grécka nevyžaduje. 

Voda z oficiálneho vodovodu je pitná, s výnimkou niektorých menších ostrovov. V lete je dôležité nepodceniť pitný režim, ochranu zraku na prudkom slnku a pokožky pred úpalom.

Klimatické podmienky

Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Mierne klimatické pásmo. Zimné obdobie je charakteristické daždivým počasím s teplotami od 5C do 15C. Sneh sa v oblasti Atén vyskytuje len zriedka. V letných mesiacoch stúpa teplota často aj nad 40C. Počasie je stabilné, nevyskytujú sa náhle výraznejšie zmeny teploty.

Štátne sviatky
Nasledovný sviatok v krajine Grécko je
7. marec
Čistý pondelok
DÁTUM DEŇ SVIATOK
1. január pondelok Nový Rok
6. január sobota Svatok Zjavenia Pána
7. marec štvrtok Čistý pondelok
25. marec pondelok Deň nezávislosti
23. apríl utorok Biela sobota
1. máj streda Sviatok práce
3. máj piatok Veľký piatok
5. máj nedeľa Veľkonočná nedeľa
6. máj pondelok Veľkonočný pondelok
13. jún štvrtok Svätodušný pondelok
15. august štvrtok Deň Nanebovzatia Panny Márie
28. október pondelok Národný deň - spomienka na II. svetovú vojnu
25. december streda Prvý sviatok vianočný
26. december štvrtok Druhý sviatok vianočný
Dôležité telefónne čísla
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Predvoľba krajiny: +30; 
Jednotné európske číslo tiesňového volania – 112 
Rýchla pohotovostná služba / privolanie sanitky: 166 
Požiarna služba: 199
Informačná služba /grécky telefónny zoznam: 11880 
Polícia: 100

Rady a odporúčania
Aktualizované 12.07.2023
Publikované 11.05.2022

Odporúčame štandardnú ostražitosť a nasledovanie pokynov miestnych orgánov.


Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.

Mobilná aplikácia Svetobežka

Aplikácia vám pomôže v núdzových situáciach v krajine, keď vás okradnú, havarujete alebo stratíte doklady. Nájdete v nej koho kontaktovať, kde hľadať pomoc, dobrovoľnú registráciu online a hlásenie stavu núdze. Upozorní vás tiež, na čo nezabudnúť pred cestou do vybranej krajiny.Správy

Správy

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Chovanec prijal 6. decembra 2023 v Bratislave veľvyslancov Slovinskej republiky a Gréckej republiky, Stanislava Raščana a Athanasia Ioannou. Obaja veľvyslanci pozitívne vnímajú bezprostrednú pomoc Slovenska pri odstraňovaní následkov prírodných katastrof, ako sú záplavy a požiare.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková prijala v utorok, 14. februára 2023, veľvyslanca Gréckej republiky v Slovenskej republike Athanasiosa Ioannoua. Išlo o jeho nástupnú návštevu, v rámci ktorej obaja predstavitelia vyzdvihli kvalitu vzájomných vzťahov.

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Aténach si dovoľuje informovať, že veľvyslankyňa Slovenskej republiky v Helénskej republike Marcela Hanusová odovzdala 28. novembra 2022 poverovacie listiny prezidentke Helénskej republiky Katerine Sakellaropoulou.

1 / 12

Grécko

Základné informácie

Zaužívaný anglický názov Greece
Oficiálny názov Grécka republika
Oficiálny anglický názov Hellenic Republic
Zaužívaný názov Grécko
Miestny názov krajiny Elliniki Dimokratia
Svetadiel Európa
Hlavné mesto Atény
Anglický názov hlavného mesta Athens
Miestny názov hlavného mesta Athina
Názov meny Euro
Medzinárodná skratka meny EUR
Telefónna predvoľba +30
Úradné jazyky Grécky
Časové pásmo +0200
Internetová doména .gr
Medzinárodná poznávacia značka GR
Zem. dĺžka hl. mesta 23.72831
Zem. šírka hl. mesta 37.98394
Vznik štátu 25.03.1821
Štátne zriadenie Parlamentná republika

Oficiálna vládna stránka

Greek Government

Webová stránka ministerstva

Hellenic Ministry of Foreign Affairs

 

Uznanie Slovenskej republiky 1.1.1993
Uznanie štátu Slovenskou republikou 1.1.1993
Nadviazanie diplomatických stykov so Slovenskou republikou 1.1.1993

Zastupiteľské úrady

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach

Georgiou Seferi 4, Paleo Psychiko, 154 52 Atény
Telefón
+30 2106771980
+30 2106771870
Fax
+30 2106776765
Email konzulárneho oddelenia
Núdzová linka
+306932408028

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach

Honorárne konzuláty

Bilaterálne vzťahy

Aktualizované 07.11.2022
Publikované 12.05.2022
Dátum Popis
10/2021 oficiálna návšteva ministra zahraničných vecí EL Nikosa Dendiasa
09/2021 oficiálna návšteva predsedu vlády SR Eduarda Hegera v Grécku
04/2021 oficiálna návšteva ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka v Grécku
09/2018 oficiálna návšteva predsedu Národnej rady SR Andreja Danka v Grécku
05/2018 stretnutie ministrov krajín V4 (SR v zastúpené na úrovni štátneho tajomníka Ivana Korčoka)a západného Balkánu v Grécku
04/2016 pracovná návšteva ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Grécku
09/2011 bilaterálne stretnutie predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej a predsedu vlády EL Georgia Papandrea
11/2008 oficiálna návšteva prezidenta SR Ivana Gašparoviča v Grécku

Info a príležitosti pre podnikateľov

Ekonomické správy

Podujatie, ktoré organizuje štátna výstavná agentúra TIF-HELEXPO sa uskutoční 25. - 27. apríla 2024 v Solúne, Grécko.

Ingrid Brocková, štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, dnes (23. septembra 2021) rokovala v Grécku s partnermi z rezortu diplomacie Costasom Fragogiannisom a Christosom Dimasom z Ministerstva pre rozvoj, inovácie a technológie Grécka.

Ekonomické informácie o teritóriu
Grécko - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 1.4 MB, 24.9.2023, 292 stiahnutí
Stiahnuť
Grécko - veľtrhy a výstavy 2023
PDF 301.5 kB, 17.7.2023, 286 stiahnutí
Stiahnuť
Obstarávanie a tendre
Grécko - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 1.4 MB, 24.9.2023, 292 stiahnutí
Stiahnuť
Grécko - veľtrhy a výstavy 2023
PDF 301.5 kB, 17.7.2023, 286 stiahnutí
Stiahnuť
Veľtrhy a výstavy

Podujatie, ktoré organizuje štátna výstavná agentúra TIF-HELEXPO sa uskutoční 25. - 27. apríla 2024 v Solúne, Grécko.

Grécko - ekonomické informácie o teritóriu 2023
PDF 1.4 MB, 24.9.2023, 292 stiahnutí
Stiahnuť
Grécko - veľtrhy a výstavy 2023
PDF 301.5 kB, 17.7.2023, 286 stiahnutí
Stiahnuť
Podujatia veľvyslanectva
Ekonomický diplomat
Meno a priezvisko Marek Brieška
Zastupiteľský úrad Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach
Email marek.brieska@mzv.sk
Funkcia ekonomický diplomat, zástupca vedúceho zastupiteľského úradu

Medzinárodné zmluvy

Kultúra a krajania

Pri príležitosti 30. výročia rozdelenia Českej a Slovenskej federatívnej republiky sa v piatok 21. apríla 2023 v Mestskej galérii v Pireu konal koncert skupiny Bratislava Guitar Quartet a výstava Czech/Slovak Moments

Vo výstavnom komplexe HELEXPO v Thessalonikách sa od 9. do 12. mája 2019 uskutoční 16. ročník medzinárodného knižného veľtrhu.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a galériou Tabačka Kulturfabrik zabezpečilo a finančne podporilo prezentáciu výstavy pod názvom „Face Foward...into my home" v Košiciach.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach usporiadalo 21. novembra 2018 v Kultúrnom centre Melina koncert Československého komorného dua pri príležitosti 100. výročia založenia Československa a 25. výročia nezávislosti oboch štátov.

Pri príležitosti začatia slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine (V4) Veľvyslanectvo SR v Aténach usporiadalo 4. júla 2018 slávnostný koncert mladého, len 10-ročného, slovenského huslistu Teo Gertlera, ktorý svojou hrou na husliach Maxa Brucha, Alexandra N. Scriabina a Pabla de Sarasate očaril prítomných hostí.

Pri príležitosti ukončenia predsedníctva vo Vyšehradskej skupine (V4) usporiadalo Veľvyslanectvo Maďarska v Aténach v spolupráci s ostatnými krajinami (V4), vrátane Veľvyslanectva SR v Aténach, 11. júna 2018 komorný koncert klasickej hudby.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach v spolupráci s Veľvyslanectvom Českej republiky 6. júna 2018 usporiadalo spoločnú „Spring Garden Party“.

​V čase od 3. do 6. mája sa konal v gréckom Solúne v poradí už 15. medzinárodný knižný veľtrh. Okrem gréckych vystavovateľov sa na ňom zúčastnili aj vystavovatelia z 20 krajín z celého sveta.

Vo výstavnom komplexe HELEXPO v Thessalonikách sa od 3. do 6. mája 2018 uskutoční 15. ročník medzinárodného knižného veľtrhu. Každoročne sa na ňom zúčastňujú vydavatelia, spisovatelia a zástupcovia knižného obchodu z rôznych štátov. Tento obľúbený knižný veľtrh, určený pre odbornú, ale aj laickú verejnosť, privíta vystavovateľov z 30 krajín sveta, ako aj vyše 500 profesionálov, a očakáva sa viac ako 85 000 návštevníkov.

Veľvyslanectvo SR v Grécku v spolupráci s Konzulárnym úradom SR v Solúne usporiadalo 13. januára 2018 priateľské stretnutie krajanov a priateľov Slovenska s prekvapením pre deti, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Centrálnej mestskej knižnice mesta Solún.


Back To Top