1. Domov
  2. Aktuálne

Za účasti predsedu vlády ČR P. Fialu, ministra priemyslu a obchodu ČR J. Síkelu, ministra dopravy ČR M. Kupku a ministra hospodárstva SR K. Hirmana bola 4. októbra slávnostne otvorená slovenská expozícia na Medzinárodnom strojárskom veľtrhu 2022 v Brne.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer uskutočnil v pondelok, 3. októbra 2022, oficiálnu návštevu Českej republiky. Išlo o jeho prvú bilaterálnu zahraničnú cestu od nástupu do funkcie, ktorá tradične smerovala do Prahy.

Česká republika od polnoci zo stredy na štvrtok (29. septembra 2022) minimálne na 10 dní zavedie kontroly na štátnej hranici so Slovenskou republikou.

Veľvyslanectvo SR v Prahe informuje o konaní odbornej konferencie na vysokej úrovni k problematike elektromobility v regióne Strednej a Východnej Európy, ktorá sa uskutoční 17. októbra 2022 v Prahe pri príležitosti českého predsedníctva v Rade EÚ.

Pravidlá pre vstup do Českej republiky v súvislosti s COVID-19 boli zrušené...

„Rozširovanie Európskej únie (EÚ) v roku 2004 bolo historickým míľnikom nielen pre krajiny strednej a východnej Európy, ale tiež z pohľadu vtedajších členských štátov Únie.

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby...

04.04.2022

SR je pripravená udeliť v roku 2022 národné vízum pre 3000 vysokokvalifikovaných štátnych príslušníkov tretích krajín. Budú sa udeľovať absolventom slovenských a českých vysokých škôl alebo jednej z top 500 svetových univerzít. Udeliť vízum bude možné aj cudzincom, ktorí budú zamestnaní na postoch vyžadujúcich vysokú kvalifikáciu v oblasti zdravotníctva, vedy a výskumu, či IT sektora, ak dosiahli vysokoškolské vzdelanie...

Celé Slovensko v týchto dňoch pomáha Ukrajincom, korí utekajú pred vojnou. Ak chcete prispieť aj vy, prinášame vám prehľad organizácií, cez ktoré tak môžete urobiť.