1. Domov
  2. Cestovanie
  3. Oznamy a upozornenia pred cestou

Oznamy a upozornenia pred cestou

Pri vstupe do krajiny sa cestujúci už nemusia preukazovať potvrdením o očkovaní proti COVID-19 či negatívnym COVID-19 testom...

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi v súvislosti s prepuknutím vírusovej choroby Marburg v Bukobe,regióne Kagera na severozápade Tanzánie odporúča slovenským občanom zvýšiť dodržiavanie preventívnych a kontrolných opatrení, ako hygiena rúk, fyzické dištancovanie a monitorovanie možných symptómov počas cesty do krajiny.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi v súvislosti s dlhodobo pretrvávajúcou hrozbou teroristických útokov, rizikom výskytu nepokojov a možnými demonštráciami v Keni odporúča slovenským občanom zvýšenú opatrnosť počas pobytu v krajine.

Od 1. februára 2023 sú všetci cestujúci na Zanzibar oslobodení od predloženia osvedčenia o očkovaní proti COVID-19 a povinnosti vykonania RT-PCR a antigénového testu...

Od 1. decembra 2022 Seychely nevyžadujú od návštevníkov očkovanie proti COVID-19 ani negatívny test.

Uganda vyhlásila 20. septembra 2022 prepuknutie eboly spôsobenej sudánskou odnožou vírusu. Doposiaľ (28. septembra 2022) boli potvrdené prípady nákazy v okresoch Mubende, Kassanda a Kyegegwa, vrátane 23 úmrtí.

Pre vstup do krajiny je potrebné sa preukázať negatívnym testom COVID-19, nie starším ako 72 hodín. Akceptovaný je antigénový test alebo RT-PCR test. Pred odletom zo Slovenskej republiky je cestujúci povinný vyplniť a odoslať formulár pre vyhľadanie cestujúceho (Travel Locator Form). Cestujúcemu následne príde na mobilný telefón QR kód, ktorým sa preukáže po prílete letiskovému personálu....

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi odporúča slovenským občanom zvážiť nevyhnutnosť cestovania do krajiny v súvislosti s prepuknutím vírusového ochorenia ebola spôsobujúceho hemoragickú horúčku v susedných krajinách Konžská demokratická republika a Uganda.

Stupeň odporúčania 3 - Odporúčanie necestovať do určitých oblastí
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi odporúča slovenským občanom necestovať do severovýchodných častí krajiny na hraniciach s Ugandou a Rwandou, osobitne provincie Ituri, severné Kivu, do oblastí miest Butembo, Beni a Goma.