1. Domov
  2. Podpora podnikania

Podpora podnikania v zahraničí

Prostredníctvom siete slovenských zastupiteľských úradov poskytujeme
informácie nevyhnutné k presadzovaniu vašich podnikateľských ambícií
v oblasti exportu výrobkov a služieb, vývozu kapitálu, vytvárania
kooperačných väzieb a zakladania spoločných podnikov v zahraničí.


Dokumenty

Nemecko - ekonomické informácie o teritóriu 2022
PDF 1.2 MB, 22.9.2022, 129 stiahnutí
Stiahnuť
Nemecko - ekonomické informácie o teritóriu - Bavorsko - 2021
PDF 605.1 kB, 22.6.2022, 73 stiahnutí
Stiahnuť

Aktuality

Slovenská spoločnosť ESET uskutočnila 6. októbra 2022 po prvýkrát v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Berlíne konferenciu kybernetickej bezpečnosti na území Nemecka, venovanú verejnému sektoru.

Pod názvom 1991 - príchod Volkswagenu na Slovensko - tri dekády automobilového priemyslu na Slovensku zorganizovalo Veľvyslanectvo SR v Berlíne stretnutie so seniorskými členmi Volkswagen Management Association (VMA).

Slovensko je partnerskou krajinou 10. Konferencie o budúcnosti automobilových technológií (CoFAT 2022), ktorú organizuje každoročne spoločnosť Bayern Innovativ.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková dnes (19. mája 2022) prijala Bavorskú delegáciu vedenú štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva a energetiky Rolandom Weigertom.

Veľvyslanectvo SR v Berlíne v spolupráci s Výborom nemeckého hospodárstva pre krajiny východnej Európy a Slovensko-nemeckou priemyselnou a obchodnou komorou zorganizovalo stretnutie veľvyslanca M. Jakubócyho s predstaviteľmi nemeckých spoločností pôsobiacich na Slovensku.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Berlíne podporilo prostredníctvom projektu ekonomickej diplomacie účasť slovenských spoločností na IndustryFusion Foundation Expo & Conference 2021 v nemeckom Gießene.

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková sa dnes (26. mája 2021) s výkonným riaditeľom Nemecko-slovenskej obchodnej komory Petrom Kompallom zhovárala o konkrétnych námetoch na spoluprácu s tradičným partnerom ekonomickej diplomacie.

„Aj keď sa nám dnes často zdá, že sme ponorení len v kríze a rizikách, zložitá doba nám zároveň prináša príležitosť premýšľať o tom, čo môžeme robiť inak...

Nemecká ministerka práce Andrea Nahles vydala v súvislosti s nedávno prijatým zákonom o minimálnej mzde vyhlásenie, podľa ktorého Nemecko ukladá moratórium na vykonávanie tohto zákona, pokiaľ sa právne nevyjasnia všetky otázky. Neuplatňovanie zákona a jeho vykonávacích predpisov sa vzťahuje len na „ čistý transport“, teda preprava cez územie Nemecka, v žiadnom prípade však nie na situácie, kedy dochádza k vykládke a nakládke tovaru na území Nemecka a taktiež na situácie kabotáže.

V priestoroch rezortu diplomacie sa dnes (20. mája 2014) stretli zástupcovia štátnej správy a približne 120 nemeckých investorov etablovaných na Slovensku. Na spoločnom seminári diskutovali o hlavne o tom, ako udržať Slovensko v pozícii krajiny výhodnej pre zahraničných investorov.Podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v úvodnom príhovore zdôraznil, že Slovensko svoj úspešný príbeh rozvíja aj vďaka nemeckým investorom.