1. Domov
  2. Cestovanie
  3. Podmienky vstupu

Podmienky vstupu

Mexiko

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 10.05.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii mexických orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na veľvyslanectve Mexika vo Viedni.

 

Cestovné doklady

Dokumenty potrebné na vstup do Mexika na tzv. bezvízový vstup.

Pri príchode do Mexika cestujúci musí predložiť dokumenty potvrdzujúce dôvod jeho pobytu a dôkaz o dostatku finančných prostriedkov na pobyt.

Dokumentami sú:

  • pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Mexika
  • spiatočná letenka (alebo nadväzujúca letenku do iného štátu) a itinerár svojej cesty, potvrdenie o rezervácii ubytovania, alebo podpísané pozvanie od osoby, ktorú v Mexiku plánuje navštíviť, alebo list od obchodného partnera, prípadne od inštitúcie.
  • medzinárodné cestovné/zdravotné poistenie platné pre Mexiko (začalo sa vyžadovať v súvislosti s COVID-19).

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu, môže do Mexika cestovať bez víz za účelom turistiky, alebo obchodu na dobu nie dlhšiu ako 180 dní

Ak občan túto povolenú dobu prekročí, hrozí mu pokuta, zadržanie alebo vyhostenie s policajným záznamom. Migračný úradník sa však môže pri vstupe cudzinca do Mexika rozhodnúť, že cudzincovi skráti povolených 180 dní pobytu. To sa stáva predovšetkým v prípade, že cudzinec nevie preukázať na celú dobu ubytovanie alebo finančné zabezpečenie.

Ak je účel pobytu iný, napr. štúdium, zamestnanie, zlúčenie rodiny a pod., je nutné vopred požiadať o vízum na konzulárnom oddelení Veľvyslanectva Mexika vo Viedni, ktoré je teritoriálne príslušné pre Slovenskú republiku. V prípade dlhodobých víz za účelom zamestnania, musí mexický zamestnávateľ vopred v mene občana kontaktovať Mexický migračný inštitút a vybaviť potrebné pracovné povolenie, ktoré slúži na vydanie dlhodobého víza.

 

Dôležité upozornenie

Mexické úrady pri vstupe do krajiny vykonajú s cudzincom rozhovor (prvý migračný filter). Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Mexiku odporúča, aby mal občan všetky potrebné dokumenty poruke (vytlačené) a nielen uložené v mobile a vedel presne povedať, aký je dôvod jeho návštevy, itinerár cesty, adresu ubytovania a pod.

V prípade nejasností, alebo pochýb zo strany migračného úradníka občan prechádza cez druhý migračný filter, kde sú mu kladené doplňujúce otázky. 

V prípade zamietnutia vstupu na územie Mexika je občan odvedený do tranzitnej zóny, kde mu odoberú mobil, počítač, opasok a podobne a musí sa najbližším možným letom vrátiť do krajiny, z ktorej priletel. Do tej doby je občanovi zabezpečené jedlo a pitný režim. Osobné veci mu mexické úrady vrátia tesne pred odletom. Letecká spoločnosť, ktorá občana do Mexika prepravila je zodpovedná za zabezpečenie takejto spiatočnej letenky.

Mexický migračný národný inštitút občanovi, ktorému bol zamietnutý vstup do Mexika dá podpísať dokument v španielčine, ktorým mu odôvodňuje svoje rozhodnutie o zamedzení vstupu. Občan môže odmietnuť dané potvrdenie podpísať, ak danému textu v španielčine nerozumie.

Ak občan odmietne ponúkanú prvú voľnú letenku vystavuje sa riziku, že mexickí migrační úradníci rozhodnú o jeho transfere do migračného centra. Vzhľadom na zlé podmienky v takýchto zariadeniach zastupiteľský úrad daný postup neodporúča.

Mexický migračný systém je online napojený na podobnú databázu iných krajín, medzi iným aj na databázu USA. V prípade, ak občan spáchal trestný čin v USA, alebo bol vyhostený a pod., do Mexika mu vstup odmietnu.

Mexické migračné autority nemusia do krajiny občana vpustiť, aj keď predloží všetky potrebné doklady ak majú podozrenie, že účel cesty nie je ten, ktorý deklaruje.

V príletových halách na medzinárodných letiskách v Mexico city a v Cancune sa nachádzajú elektronické brány (E-Gates). Tieto samoobslužné brány nie sú určené pre občanov Slovenskej republiky. Občan Slovenskej republiky musí prejsť pasovou kontrolou cez migračného úradníka.

Pri prílete do Mexika a úspešnom zvládnutí migračného filtra si cudzinec vyzdvihuje batožinu na páse. Následne môže byť vyzvaný, aby batožinu položil na skener, kde ju colný úradník skontroluje. Do Mexika si cudzinec nesmie v kufri doviesť žiadne čerstvé potraviny (primárne ovocie, zelenina, mäsové výrobky, syry).

 

Poplatky

V prípade, že občan prichádza do Mexika cez pozemnú hranicu musí zaplatiť turistický poplatok vo výške 750 pesos. V prípade organizovanej turistiky tento poplatok už môže byť zahrnutý v cestovnom balíku. Veľvyslanectvo odporúča, aby si túto informáciu občan zistil vopred u svojho tour operátora. Tento poplatok občan neplatí, ak do krajiny prilieta, nakoľko je už zahrnutý v cene letenky.

Belize

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 11.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii belizských orgánov.

Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Konzuláte vedenom Honorárnym konzulom Belize v Bratislave (ms@belize.sk; +421 2 2090 1006).

 

Cestovné doklady

Dokumenty potrebné na vstup do Belize na tzv. bezvízový vstup:

  • cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Belize a s minimálne jednou voľnou stránkou

  • medzinárodné cestovné/zdravotné poistenie platné pre Belize

  • spiatočná letenka

Pri vstupe na územie Belize môžu migrační úradníci požadovať, aby turista preukázal dostatočné finančné prostriedky k pobytu, adresu hotela a spiatočnú letenku. 

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu, môže do Belize cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 30 dní.

Pri prekročení tejto doby je potrebné požiadať o predĺženie pobytu na príslušnom migračnom úrade v Belize.

Poplatok za predĺženie je 25 USD/mesiac počas prvých 6 mesiacov a po ich uplynutí je poplatok 50 USD/mesiac.  

 

Poplatky

Pri odchode z krajiny je potrebné uhradiť poplatok vo výške približne

  • 55 USD (letecká doprava),
  • 20 USD (cestná doprava)
  • alebo 7 USD (námorná doprava). 

Guatemala

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 11.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii guatemalských orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Guatemaly vo Viedni (embajada@embaguate.co.at; consulado@embaguate.co.at).

 

Cestovné doklady

Dokumenty potrebné na vstup do Guatemalskej republiky na tzv. bezvízový vstup:

  • cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Guatemalskej republiky a s minimálne jednou voľnou stránkou
  • spiatočná letenka

Pri vstupe na územie Guatemalskej republiky môžu migrační úradníci požadovať, aby turista preukázal dostatočné finančné prostriedky k pobytu, rezerváciu ubytovania a spiatočnú letenku. 

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu môže do Guatemalskej republiky cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 90 dní.

Pri prekročení tejto doby je potrebné požiadať o predĺženie pobytu o ďalších 90 dní na príslušnom migračnom úrade v Guatemalskej republike.

V prípade dlhšieho pobytu ako je povolené, je potrebné zaplatiť pokutu (15 quetzalov za každý deň) príslušnému migračnému úradu. Ak sa nepredloží originál potvrdenia o zaplatení pokuty, migračné úrady nepovolia odchod z krajiny. 

Občan Slovenskej republiky, ktorý sa plánuje zdržiavať na území Guatemalskej republiky po dobu dlhšiu ako 90 dní alebo vstupuje za iným účelom, napr. zamestnanie, štúdium, musí vopred požiadať o vízum na konzulárnom oddelení Veľvyslanectva Guatemalskej republiky vo Viedni, ktoré je teritoriálne príslušné pre Slovenskú republiku.

 

C4 – zoskupenie voľného pohybu osôb

Guatemala, Honduras, Salvádor a Nikaragua sú členmi tzv. C4 – zoskupenia voľného pohybu osôb. To pre cestovateľov v praxi znamená, že tieto štáty medzi sebou zdieľajú informácie o pohybe cudzincov cez ich vnútorné hranice a najmä, že celkový maximálny počet dní bezvízového turistického pobytu (90 dní) sa sčíta, čiže nie je možné prekročiť 90 dní súvislého pobytu celkom vo všetkých týchto krajinách.

Zároveň je potrebné pri prvom vstupe do priestoru C4 (cez ktorúkoľvek z uvedených štyroch krajín) skontrolovať koľko dní pobytu zapísal migračný úradník do formulára.

Nie je pravidlom, že migrační úradníci povolia 90 dní, preto je potrebné v prípade potreby o tento počet dní požiadať.

 

Poplatky

Pri odchode z krajiny je potrebné uhradiť poplatok vo výške približne 33 USD (letecká doprava) alebo 10 USD (cestná doprava).

Honduras

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 11.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii honduraských orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Hondurasu v Berlíne (embajadahonduras.de@gmail.com).

 

Cestovné doklady

Pri cestách do Hondurasu musia mať slovenskí občania vrátane detí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Hondurasu a s minimálne jednou voľnou stránkou

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu môže do Hondurasu cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 90 dní.

Pri prekročení tejto doby je potrebné požiadať o predĺženie pobytu o ďalších 90 dní na príslušnom migračnom úrade v Hondurase. Maximálna dĺžka predĺženia pobytu je 90 dní, poplatok za každý mesiac je 20 USD. 

 

C4 – zoskupenie voľného pohybu osôb

Guatemala, Honduras, Salvádor a Nikaragua sú členmi tzv. C4 – zoskupenia voľného pohybu osôb. To pre cestovateľov v praxi znamená, že tieto štáty medzi sebou zdieľajú informácie o pohybe cudzincov cez ich vnútorné hranice a najmä, že celkový maximálny počet dní bezvízového turistického pobytu (90 dní) sa sčíta, čiže nie je možné prekročiť 90 dní súvislého pobytu celkom vo všetkých týchto krajinách.

Zároveň je potrebné pri prvom vstupe do priestoru C4 (cez ktorúkoľvek z uvedených štyroch krajín) skontrolovať koľko dní pobytu zapísal migračný úradník do formulára. Nie je pravidlom, že migrační úradníci povolia 90 dní, preto je potrebné v prípade potreby o tento počet dní požiadať.

 

Očkovanie proti žltej zimnici

Honduras vyžaduje potvrdenie o platnom očkovaní proti žltej zimnici od všetkých osôb, ktoré do krajiny prichádzajú z Južnej Ameriky, vrátane Panamy. Očkovanie je požadované bez ohľadu na vek.

 

Poplatky

Pri odchode z krajiny je potrebné uhradiť letiskový poplatok, ktorý ale už často býva zahrnutý v cene letenky. 

Kostarika

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 11.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii kostarických orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Kostariky vo Viedni (embcr-at@rree.go.cr; consularaustriacosta.rica@chello.at).

 

Cestovné doklady

Dokumenty potrebné na vstup do Kostariky na tzv. bezvízový vstup:

  • cestovný pas platný minimálne 3 mesiace od predpokladaného odchodu z Kostariky a s minimálne jednou voľnou stránkou
  • spiatočná letenka

Pri vstupe na územie Kostariky môžu migrační úradníci požadovať, aby turista preukázal dostatočné finančné prostriedky k pobytu, adresu hotela a spiatočnú letenku.

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu môže do Kostariky cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 90 dní.

Bezvízový pobyt za účelom turistiky nie je možné predĺžiť a je nutné vycestovať z Kostariky aspoň na 90 dní, tzn. v priebehu jedného roka je možné stráviť v Kostarike bez víz maximálne 180 dní.Víza na dlhšie pobyty alebo k inému účelu ako turizmus udeľujú kostarické veľvyslanectvá a konzuláty.
 

Očkovanie proti žltej zimnici

Kostarika vyžaduje platné potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici v prípade príchodu turistu z krajiny s vysokým výskytom tejto choroby (Angola, Benin, Burkina Faso, Kamerun, Konžská demokratická republika, Gabon, Gambia, Ghana, Guinea, Libéria, Nigéria, Sierra Leone, Sudán, Bolívia, Brazília, Kolumbia, Ekvádor, Peru, Francúzska Guyana a Venezuela), ďalšie povinné očkovania nie sú vyžadované.

 

Poplatky

Pri odchode z krajiny je potrebné uhradiť poplatok vo výške približne 29 USD (letecká doprava), avšak niektoré letecké spoločnosti už tento poplatok zahŕňajú v cene letenky. 

Nikaragua

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 11.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii nikaragujských orgánov.

Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Nikaraguy v Berlíne (info@embanic.de; embajada.berlin@embanic.de; luis.rodriguez@embanic.de).

 

Cestovné doklady

Pri cestách do Nikaraguy musia mať slovenskí občania vrátane detí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Hondurasu a s minimálne jednou voľnou stránkou

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu môže do Nikaraguy cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 90 dní.

Pokiaľ občan plánuje v krajine zotrvať dlhšiu dobu ako 90 dní, musí danú skutočnosť oznámiť príslušnému migračnému úradu do 30 dní od vstupu na územie Nikaraguy.

Ak tak nespraví, bude musieť pri prekročení 90 dní zaplatiť poplatok 50 cordobas za každý deň strávený na území krajiny. 
 

Zástupcovia mimovládnych a rozvojových organizácií

Zástupcovia mimovládnych či rozvojových organizácií musia minimálne 7 dní pred vstupom požiadať o povolenie na vstup vyplnením formuláru elektronicky a zaslaním na adresu nikaragujského ministerstva vnútra: solicitudes@migob.gob.ni.
 

C4 – zoskupenie voľného pohybu osôb

Guatemala, Honduras, Salvádor a Nikaragua sú členmi tzv. C4 – zoskupenia voľného pohybu osôb. To pre cestovateľov v praxi znamená, že tieto štáty medzi sebou zdieľajú informácie o pohybe cudzincov cez ich vnútorné hranice a najmä, že celkový maximálny počet dní bezvízového turistického pobytu (90 dní) sa sčíta, čiže nie je možné prekročiť 90 dní súvislého pobytu celkom vo všetkých týchto krajinách.

Zároveň je potrebné pri prvom vstupe do priestoru C4 (cez ktorúkoľvek z uvedených štyroch krajín) skontrolovať koľko dní pobytu zapísal migračný úradník do formulára. Nie je pravidlom, že migrační úradníci povolia 90 dní, preto je potrebné v prípade potreby o tento počet dní požiadať.

 

Očkovanie

Nie je vyžadované žiadne povinné očkovanie okrem prípadov, keď cudzinec vstupuje na územie Nikaraguy z krajín s rizikom žltej zimnice.

V tom prípade je striktne vyžadované platné očkovanie proti tejto chorobe s dátumom najmenej 6 dní pred vstupom, inak je občanovi zamietnutý vstup do krajiny.

Ide o tieto latinskoamerické krajiny: Argentína, Bolívia, Brazília, Kolumbia, Ekvádor, Francúzska Guyana, Guyana, Panama, Paraguaj, Peru, Surinam, Trinidad a Tobago, Venezuela. Ďalej sa jedná o tieto africké krajiny: Angola, Benin, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Čad, Kongo, Pobrežie Slonoviny, Etiópia, Gabon, Gambia, Ghana, Guinea Konakry, Guinea Bissau, Rovníková Guinea, Keňa, Libéria, Mali, Mauritánia , Niger, Nigéria, Stredoafrická republika, Demokratická republika Kongo, Senegal, Sierra Leone, Sudán, Južný Sudán, Togo a Uganda.

 

Poplatky

Pri vstupe do krajiny sa platí vstupný poplatok vo výške 10 USD (niekedy býva zahrnutý v cene letenky). Pri odchode z krajiny sa neplatí žiaden poplatok.

Panama

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 15.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii panamských orgánov.

Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Panamy vo Viedni (embpanamaaustria@mire.gob.pa).

 

Cestovné doklady

Dokumenty potrebné na vstup do Panamy na tzv. bezvízový vstup: 

  • cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Panamy a s minimálne jednou voľnou stránkou 

  • spiatočná letenka (alebo nadväzujúca letenku do iného štátu) 

Pri vstupe na územie Panamy môžu migrační úradníci požadovať, aby turista preukázal dostatočné finančné prostriedky k pobytu (nemali by byť nižšie ako 500 USD alebo ekvivalent), adresu hotela a spiatočnú letenku. 

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu môže do Panamy cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 90 dní.

Po uplynutí tejto doby je nevyhnutné z krajiny vycestovať alebo požiadať príslušný migračný úrad o povolenie k predĺženiu pobytu (v dostatočnom predstihu). V opačnom prípade hrozí finančná pokuta.  

 

Očkovanie

Nie je vyžadované žiadne povinné očkovanie okrem prípadov, keď cudzinec vstupuje na územie Panamy z krajín s rizikom žltej zimnice (Afrika, Južná Amerika). 

 

Poplatky

Pri vstupe do časti Guna Yala je potrebné zaplatiť poplatok 20 USD. 

Salvádor

Aktualizované 02.04.2024
Publikované 14.06.2022

Tieto informácie zohľadňujú podmienky vstupu do krajiny pre občanov Slovenskej republiky pre najbežnejšie typy cestovania, o ktorých má Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vedomosť.

Pravidlá vstupu ich výklad, spôsob vykonávania a prijímanie akýchkoľvek zmien je v plnej kompetencii salvadorských orgánov. Pred cestou dôrazne odporúčame preveriť podmienky vstupu na Veľvyslanectve Salvadoru vo Viedni (elsalvador@embasal.at).

 

Cestovné doklady

Pri cestách do Salvádoru musia mať slovenskí občania vrátane detí cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Hondurasu a s minimálne jednou voľnou stránkou

 

Víza

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu môže do Salvádorskej republiky cestovať bez víz za účelom turistiky na dobu nie dlhšiu ako 90 dní.

Ak plánujete zotrvať na území Salvádorskej republiky dlhšie ako 90 dní, je potrebné požiadať (minimálne 5 dní vopred) o predĺženie pobytu na príslušnom migračnom úrade v Salvádorskej republike. Pri neoprávnenom prekročení bezvízového pobytu je potrebné uhradiť finančnú pokutu vo výške od 73 do 365 USD. 

Víza sa nevyžadujú od občanov, ktorých účel cesty je napr. účasť na stretnutiach, konferenciách, výskum a pod.

Avšak je potrebné predložiť pozývací list od príslušnej inštitúcie. V tomto prípade dostane občan povolenie na pobyt 45 dní, pričom je možné požiadať o predĺženie o ďalších 45 dní (minimálne 5 dní vopred).  

 

C4 – zoskupenie voľného pohybu osôb

Guatemala, Honduras, Salvádor a Nikaragua sú členmi tzv. C4 – zoskupenia voľného pohybu osôb. To pre cestovateľov v praxi znamená, že tieto štáty medzi sebou zdieľajú informácie o pohybe cudzincov cez ich vnútorné hranice a najmä, že celkový maximálny počet dní bezvízového turistického pobytu (90 dní) sa sčíta, čiže nie je možné prekročiť 90 dní súvislého pobytu celkom vo všetkých týchto krajinách. 

Zároveň je potrebné pri prvom vstupe do priestoru C4 (cez ktorúkoľvek z uvedených štyroch krajín) skontrolovať koľko dní pobytu zapísal migračný úradník do formulára. Nie je pravidlom, že migrační úradníci povolia 90 dní, preto je potrebné v prípade potreby o tento počet dní požiadať. 

 

Očkovanie

Nie je vyžadované žiadne povinné očkovanie okrem prípadov, keď cudzinec vstupuje na územie Salvádoru z krajín s rizikom žltej zimnice (Afrika, Južná Amerika).

 

Poplatky

Pri odchode z krajiny je potrebné uhradiť poplatok, ktorý už však býva zahrnutý v cene letenky.