1. Domov
  2. O nás
  3. Veľvyslanec

Veľvyslanec

mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Španielskom kráľovstve s priakreditáciou pre Marocké kráľovstvo a Andorrské kniežatstvo

Narodil sa v Námestove, ranné detstvo strávil v Sihelnom, neskôr v Nižnej.

Po absolvovaní Základnej školy v Nižnej vyštudoval Gymnázium Martina Hattalu v Trstenej. Po skončení Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave pracoval v médiách (SME, Pravda).

 

Diplomatická kariéra

V roku 2003 nastúpil na Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky, kde pracoval ako hovorca ministra Eduarda Kukana.

V rokoch 2006 – 2010 bol vyslaný na Veľvyslanectvo SR v Madride. Po návrate do ústredia pôsobil ako riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky v čase, keď bol ministrom Mikuláš Dzurinda. V roku 2010 bol členom pozorovateľskej misie OBSE počas prezidentských volieb v Bielorusku.

V období 2011 – 2015 bol vyslaný na Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Havane. V rokoch 2015 – 2016 riadil tlačový odbor slovenského rezortu diplomacie, ktorý v tom čase viedol Miroslav Lajčák. Od júna 2016 do januára 2019 opätovne pracoval na slovenskom veľvyslanectve na Kube.

Po návrate do Bratislavy bol opäť riaditeľom tlačového odboru, v roku 2019 sa zúčastnil na pozorovateľskej misii OBSE počas prezidentských volieb na Ukrajine. V marci 2020 sa stal hovorcom rezortu pod vedením Ivana Korčoka a neskôr Rastislava Káčera.

3. októbra 2022 ho prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala za veľvyslanca SR v Španielskom kráľovstve s priakreditáciou pre Marocké kráľovstvo a Andorrské kniežatstvo.