RSS zoznamy

Indietro

Ocenenie slovenskej rusistky

Ocenenie slovenskej rusistky

26.2.2020

Na sklonku minulého roka sa v reprezentačných priestoroch Ministerstva zahraničných vecí Ruskej Federácie uskutočnil výročný ceremoniál odovzdávania pamätnej Zlatej medaily Sergeja Michalkova, ktorý zorganizoval Ruský fond kultúry.

 

Prestížne ocenenie v roku 2019 získala aj prezidentka Asociácie rusistov Slovenska Prof. PhDr. Eva Kollárova, PhD. za jej prínos pre popularizáciu ruského jazyka a kultúry v zahraničí. Laureátka mnoho rokov realizuje prednášky z oblasti ruských kultúrnych štúdií na rôznych platformách. Vo svojej vedeckej činnosti sa zameriava predovšetkým na kulturologické smerovanie cudzojazyčnej edukácie. Je šéfredaktorkou medzinárodného časopisu Ruský jazyk v centre Európy a v období 2012-2017 bola šéfredaktorkou akademického časopisu Studia Russico-Slovaca.

 

Pamätnú Zlatú medailu Sergeja Michalkova odovzdal oceneným legendárny ruský herec a režisér, prezident Ruského fondu kultúry Nikita Michalkov. Vo svojom príhovore uviedol: „Zlatú medailu odovzdávam s veľkou radosťou všetkým osobnostiam, ktoré určitým spôsobom prispeli k rozvoju našej kultúry a života."

 

Prof. E. Kollárová venovala finančnú odmenu, ktorú získala spolu s medailou, slovenským učiteľom ruského jazyka.