Oznamy a upozornenia pred cestovaním

  1. Domov
  2. Aktuálne
  3. Oznamy a upozornenia pred cestovaním

Oznamy a upozornenia pred cestovaním

1. stupeň - varovanie (výstraha)
2. stupeň - zvážiť nevyhnutnosť cestovania (zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí)
3. stupeň - odporúčanie necestovať (necestovať do určitých oblastí)
4. stupeň - odporúčanie opustiť krajinu

Najnovšie upozornenia pred cestou

Španielsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19. Kontroly na hraniciach sa aktuálne týkajú len cestujúcich z Číny. Podrobnosti žiadajte na príslušných španielskych konzulátoch.

Od 4. októbra 2022 bola obnovená možnosť ciest na Filipíny ako pre očkované, tak aj neočkované osoby.

Slovensko je od 28. apríla 2022 zaradené medzi krajiny na ktoré sa vzťahuje režim víza po príchode (Visa on Arrival) za účelom turistiky...

Plne zaočkované osoby sa nemusia preukazovať pred odletom negatívnym výsledkom testu. Na letisku predkladajú potvrdenie o očkovaní (v angličtine alebo s prekladom do angličtiny)....

Marocké orgány sa rozhodli až do odvolania zakázať od 3. januára 2023 vstup na územie Marockého kráľovstva všetkým cestujúcim z Čínskej ľudovej republiky, a to bez ohľadu na ich štátnu príslušnosť. Podrobnosti žiadajte od príslušných marockých konzulátov alebo sledujte Twitter marockého ministerstva zahraničných vecí.

Odborový zväz Verdi informoval, že na letisku v Düsseldorfe začne 27. januára 2022 v ranných hodinách štrajk, ktorý potrvá do 28. januára 2023, 0:30 hod. Najmenej polovica plánovaných letov bude zrušená alebo výrazne oneskorená.

Od 12. júna 2022 nie je potrebné na vstup na územie Spojených štátov amerických predložiť negatívny výsledok testu na COVID-19. Povinnosť byť zaočkovaný zostáva zachovaná....

Vstup do Chorvátskej republiky je povolený pri splnení podmienok vstupu, ktoré boli platné pred epidémiou COVID-19.

Cestujúci prichádzajúci do Grécka nemusia pri vstupe do krajiny preukazovať digitálny COVID certifikát EÚ, potvrdenie o prekonaní COVID-19 alebo negatívny výsledok testu....

Generálny štrajk, organizovaný odbormi s cieľom presadiť zvýšenie náhrad za rast životných nákladov, zasiahne celkovo 22 prichádzajúcich a odchádzajúcich letov (16 z Larnaky a 6 z Pafosu).

Cyperská republika zrušila všetky pandemické opatrenia týkajúce sa vstupu do krajiny...

Od 1. mája 2022 sú zrušené všetky opatrenia súvisiace s pandémiou COVID-19. Na vstup do krajiny nie je potrebný vakcinačný certifikát ani test na COVID-19.

Pravidlá pre vstup do Tuniska v súvislosti s COVID-19 boli zrušené. Na vstup do Tuniska sa nevyžaduje splnenie žiadnych epidemiologických podmienok...

Pravidlá pre vstup do Egypta v súvislosti s COVID-19 boli zrušené. Na vstup do Egypta sa nevyžaduje splnenie žiadnych epidemiologických  podmienok. Pred cestou si však preverte podmienky u prepravnej spoločnosti.

Cestujúci sú povinní pred vstupom do krajiny vyplniť formulár o zdravotnom stave najneskôr  1 hodinu pred odletom.

Vstup do Ekvádoru je bez obmedzení, cestujúci sú však povinní pred cestou vyplniť a predložiť online formulár - vyhlásenie o zdravotnom stave...

Pri vstupe do krajiny sú cestujúci starší ako 12 rokov povinní sa preukázať potvrdením o kompletnom očkovaní (min. 2 dávky,  resp. negatívnym výsledkom PCR testu nie starším ako 24 hodín. 

Od 10. januára 2023 všetci cestujúci z Indie a z Čínskej ľudovej republiky musia mať povinné zdravotné poistenie pokrývajúce náklady na liečbu COVID-19 vo výške najmenej 10.000 USD. Poistenie musí byť na celú dĺžku pobytu v Thajsku plus 7 dní navyše.

Od 1. januára 2022 platí pre všetkých cestujúcich povinnosť pred cestou vyplniť online elektronický zdravotný a migračný formulár. Od 6. apríla 2022 platia nie je potrebné predkladať potvrdenie o očkovaní, ani negatívny PCR test

Od 12. augusta 2022 sa pri vstupe do Monaka cestujúci nemusia preukazovať očkovacím preukazom ani výsledkom testu na COVID-19. Všetky aktuálne informácie sú publikované na stránke monackého Úradu vlády.

Alžírsko od 30. októbra 2022 zrušilo obmedzenia pri vstupe do krajiny súvisiace s COVID-19. Občania Slovenskej republiky sa pri vstupe do krajiny nemusia preukazovať očkovacím preukazom ani negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Francúzsko zrušilo väčšinu obmedzení týkajúcich sa COVID-19, ktoré platia rovnako pre Korziku, ako aj zámorské územia a regióny.

Opatrenia schvaľované vo Švajčiarsku sú platné aj pre Lichtenštajnsko. Od 17.02.2022 boli zrušené všetky obmedzenia pri vstupe do krajiny.

Od 17. februára 2022 nie je potrebné sa preukazovať pri vstupe do krajiny covid certifikátom, ani negatívnym testom. Rovnako už neplatí ani povinnosť vyplnenia vstupného formuláru...

Od 6. marca 2022 nie sú cestujúci do Írska povinní po príchode preukázať potvrdenie o očkovaní, potvrdenie o prekonaní COVID-19 alebo negatívny výsledok testu....

Vstupom Chorvátska do Schengenu od 1. januára 2023 sa zľahčí voľný pohyb tovaru a osôb bez kontroly na hraniciach, v prípade občanov členských krajín Schengenu.

Cestujúci z Číny sa musia od 5. januára 2023 pred príchodom do Kórejskej republiky preukázať negatívnym max. 48-hodinovým PCR testom.


Back To Top